İlgini çekebilir

Tolga Pancaroğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:20
Pelin Çift

Pelin Çift Kimdir ?

Pelin Çift Biyografisi

Pelin Çift 1978 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Pelin Çift, Galatasaray Üniversitesi Radyo ve TV Gazeteciliği bölümünde ise yüksek lisans yapmıştır. 

Pelin Çift'in ekran önü macerası 1997 yılında NTV kanalında hava durumu sunmasıyla başlamış, sonrasında aynı kanalda haber bülteni spikerliğine terfi etmiş ve bu görevde de 2 yıl kadar çalışmıştır. 

NTV'den sonra SkyTürk adlı TV kanalının kurulması ile bu kanala geçiş yapan Pelin Çift, SkyTürk televizyonunda da 1 sene boyunca haber bülteni sunuculuğu yapmıştır. Ardından CNN Türk kanalına transfer olmuş ve 5 yıl boyunca bu kanalda haber sunmuştur. 

Pelin Çift haber spikerliğinin yanı sıra Habertürk kanalında Öteki Gündem ve Medya Kritik isimli programları da sunmuştur. Ayrıca Show TV ekranlarında yayınlanan Bir Milyon Kimin? adlı yarışma programını da Survivor yarışması ile tanınan Hakan Hatipoğlu ile birlikte sunmuştur. 

2015 yılında TRT 1 kanalına geçiş yapan Pelin Çift TRT ekranlarında yayınlanmakta olan Gündem Ötesi isimli programın sunucusudur.

Pelin Çift Foto Galeri

Çalıştığı TV Kanalları

Benzer Biyografiler

Nazlı Çelik
Nazlı Çelik
Spiker
Ali Kırca
Ali Kırca
Spiker
Selin Yağcıoğlu
Selin Yağcıoğlu
Spiker
Saynur Tezel
Saynur Tezel
Spiker
Banu Güven
Banu Güven
Spiker
Tijen Karaş Kimdir?
Tijen Karaş
Spiker

1 Yorum

  1. atakent taciz

    14 Aralık 2019 at 12:12

    15 senedir ankara yenimahalle 25 mart mahallesi atakent sitesi c1 blok’ta oturan sıradan bir türk ailesine tacizde bulunan çetenin en aktif üyesidir! bu aile 15 sene önce başka bir adreste ikamet ederken bile tacize dahildi! o zamanlar cnntürk’te sabah haberi okuyordu! cinayetler eve kamera ve farklı türde gözetleme cihazları koyup aileyi röntgenlemeler röntgenletmeler şantaj tehdit zehirleme taciz… aklınıza ne gelirse bu ekran şebeği onun arkasında! oturup programını izleyen insanlara da acıyorum! çünkü nasıl bir rezillik izlediklerini bilmiyorlar! vatandaştan toplanan vergilerle bu ekonomik krizde cebine milyon dolar konan cnntürk’te maaşla sabah haberi okurken özel yatlarda tatil yapmaya başlayan pelin çift gündüz suç işletip gece devletin kanalından üstleniyor!
    eski emniyet müdürü hasan yücesan’ın kız kardeşi fatma vural’ın kocası ali vural’ın öldürülmesi bu ağır suçlardan biridir! bu olayda diğer suç ortakları fatih altaylı ve odatv.com’un sahibi soner yalçın’dır! kanınız donmasın yeni türkiye’de bu eşkiya düzeninde her şey mümkün! sadece bunu bilin yeter!

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.