Pelin Çift Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:20

Pelin Çift Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Pelin Çift
Yaşı
:
38 (1978 doğumlu)
Memleket
:
İzmir
Meslek
:
Spiker
Saç Rengi
:
Sarı
Göz Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
Galatasaray Üniversitesi Radyo ve TV Gazeteciliği

Pelin Çift Kimdir ?

Pelin Çift 1978 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Pelin Çift, Galatasaray Üniversitesi Radyo ve TV Gazeteciliği bölümünde ise yüksek lisans yapmıştır. 

Pelin Çift'in ekran önü macerası 1997 yılında NTV kanalında hava durumu sunmasıyla başlamış, sonrasında aynı kanalda haber bülteni spikerliğine terfi etmiş ve bu görevde de 2 yıl kadar çalışmıştır. 

NTV'den sonra SkyTürk adlı TV kanalının kurulması ile bu kanala geçiş yapan Pelin Çift, SkyTürk televizyonunda da 1 sene boyunca haber bülteni sunuculuğu yapmıştır. Ardından CNN Türk kanalına transfer olmuş ve 5 yıl boyunca bu kanalda haber sunmuştur. 

Pelin Çift haber spikerliğinin yanı sıra Habertürk kanalında Öteki Gündem ve Medya Kritik isimli programları da sunmuştur. Ayrıca Show TV ekranlarında yayınlanan Bir Milyon Kimin? adlı yarışma programını da Survivor yarışması ile tanınan Hakan Hatipoğlu ile birlikte sunmuştur. 

2015 yılında TRT 1 kanalına geçiş yapan Pelin Çift TRT ekranlarında yayınlanmakta olan Gündem Ötesi isimli programın sunucusudur.

Çalıştığı TV Kanalları

  • NTV
  • CNN Türk
  • Sky Türk
  • Habertürk TV
  • TRT 1
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Pelin Çift için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)