İlgini çekebilir

Nilay Deniz kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.03.2021 23:00

Özlem Zengin Kimdir ?

Özlem Zengin Biyografisi

Özlem Zengin kimdir? AKP milletvekili Özlem Zengin nereli?

1969 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Özlem Zengin, 25. dönem İstanbul, 27. dönem Tokat milletvekilidir. Peki Özlem Zengin kimdir? Nereli?

2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı olarak da görev yapmış olan ve son dönemin en çok konuşulan milletvekilleri arasında yer alıyor.

ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Din Sosyolojisi alanında yüksek lisans yaptı.

Serbest avukat olarak çalıştı. Medya alanında çalışmalar ve televizyon programları yaptı. 25. Dönemde İstanbul, 27. Dönemde ise Tokat Milletvekili seçildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olarak görev aldı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Zengin, 3 çocuk annesidir.

1998-2001 yılları arasında Kanal 7' de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği "Hayatın İçinden" adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başlayan Zengin mesleğini aktif olarak sürdürmektedir. 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005'den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Önemli Bilgiler;

'Çıplak arama' açıklamaları ile tepki çeken AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in hayatı merak konusu oldu. Peki Özlem Zengin kimdir, aslen nereli evli mi? Aslen Tokatlı. Evli olan Özlem Zengin 3 çocuk annesi. 

Cezaevinde "çıplak arama" yapıldığı eleştirilerini reddederek "Onurlu ve ahlaklı kadın bir sene beklemez" diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in TBMM'deki sözleri tepkilere neden oldu.

Uşak'ta cezaevinde çıplak arama yapıldığı iddialarını reddeden Zengin, "Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu, kurgusal bir harekettir ve biliyoruz ki size bir 'Aferin" geldi. Hapisteki bu çıplaklıkla alakalı mevzuyu başlatan FETÖ'cü kadınlara bekledikleri yerden bir takdirname geldi" dedi.

Özlem Zengin Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir