İlgini çekebilir

Zafer Kayaokay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.12.2017 15:02
Özlem Denizmen Kimdir?

Özlem Denizmen Kimdir ?

Özlem Denizmen Biyografisi

Özlem Denizmen kimdir, 26 Ağustos 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Aslen Rize'li olan Özlem Denizmen 1992-1994 yılları arasında Amerika'nın New York şehrinde yer alan Cornell Üniversitesi'nde "Endüstriyel Yönetim" eğitimi almıştır. Sonrasında ise 1997-1999 tarihleri arasında MIT Sloan İşletme Okulu'nda "Finansal Yönetim" eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Harvard Business School'da "İleri Seviye Yönetim" eğitimi, 2005 yılında Stanford’ta "Etkileme Teknikleri" eğitimi ve Harvard Kennedy School'da "Liderlik" eğitimi almıştır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Özlem Denizmen, Star TV'de pazar günleri yayınlanan "Kadınca" programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Özlem Denizmen Tecrübeleri

Başlarılı bir eğitim hayatı geçiren Özlem Denizmen'in ilk iş tecrübesi Haziran 1993 - Eylül 1993 yılları arasında Turk Boston Bank'ta stajyer olarak yapmıştır.  1994-1996 yılları arasında ise New York'ta yer alan Merrill Lynch Yatırım Bankası'nda mali analiz departmanında görev almıştır.  Türkiye'ye geri dönerek kariyerini devam ettiren Özlem Denizmen, 1996-1997 yılları arasında Garanti Yatırım'da "Pazarlama Uzmanı" olarak görevine devam etmiştir.

1999 yılında Doğuş Holding bünyesinde çalışmaya başlayan Özlem Denizmen, çeşitli birimlerde görev almış ve halende aktif görevine devam etmektedir.  Doğuş Holding bünyesinden 1999-2013 yılları arasında "Stratejik Planlama, İş Geliştirme, Bütçe Planlama" ve 2004-2007 yılları arasında Doğuş Otomotiv'de Yatırımcı ilişkileri görevini üstlenmiştir. Ayrıca 2006 yılından bu yana Doğuş Otomativ'in yönetim kurulu üyelerinden biridir.

Özlem Denizmen Projeleri

2010 yılında Türkiye'de ilk defa gerçekleşen finansal okur-yazarlık girişimini başlatan Özlem Denizmen "Para Durumu" platformunu kurmuştur. AHaber TV kanalında yayınlanan "Özlem Denizmen ile Para Durumu" programını sunmuş ve Hürriyet ile Posta gazetelerinde köşe yazıları hazırlamıştır.

2011 yılında ise "Hedef 20 Bin Kadın" projesi kapsamında 20.000 kadını Finansal okur yazar yapma projesini başlatmıştır. Ayrıca Destek Yayınları tarafından 2012 yılında basılan "Cebinde Mucize Yarat" isimli kitabı çıkarmıştır.

Özlem Denizmen'in "Kadınca" programında Onur Seyit Yaran'ın katıldığı programı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Özlem Denizmen Foto Galeri

Özlem Denizmen Ödülleri

  • 2011 - Dünya Ekonomik Forumu - Genç Küresel Liderler
  • 2011 - Özel Sektör Gönüllüleri Derneği - En Başarılı Gönüllü Jüri Özel Ödülü
  • 2012 - Child and Youth Finance International - Konuşmacı

Benzer Biyografiler

Hidayet Karaca
Hidayet Karaca
Sunucu
Duygu Çuhalar Kimdir?
Duygu Çuhadar
Sunucu
Nuray Sayarı
Nuray Sayarı
Sunucu
Müge Dağıstanlı
Müge Dağıstanlı
Sunucu
Cansu Canan Özgen
Cansu Canan Özgen
Sunucu
İpek Tanrıyar Kimdir?
İpek Tanrıyar
Sunucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir