İlgini çekebilir

Alican Aytekin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 18.03.2021 22:54

Özgür Meriç Kimdir ?

Özgür Meriç Biyografisi

Özgür Meriç Kimdir?

5 Şubat 1992 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Özgür Meriç lise Paksoy Kız Lisesi, üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesinde tamamlamıştır. Adanalı olan ve ilk defa kamera karşısına Sıfır Bir dizisi ile çıkan ünlü oyuncu Adana Büyükşehir belediyesi Konservatuarında oyunculuk eğitimleri almıştır. Eğitimine devam eden ev mesleğini çok seven ünlü oyuncu Blue Tv için çekilmeye devam eden Sıfır Dizisi kadrosunda yer almaktadır.

 

Eğitimler

Lise eğitimini Abdulkadir Paksoy Kız Lisesinde alan Özgür Meriç, üniversite eğitimini de yine Adana Çukurova Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Büyükşehir Belediye Konservatuvarında oyunculuk eğitimleri alan ünlü oyuncu yüksek lisans eğitimine de Çukurova üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde devam ettirmektedir.

 

Boy ve Kilo

180 cm uzunluğunda ve 73 kilo ağırlığında olan Özgür Meriç spora olan ilgisinden dolayı fit ve sportif bir vücuda sahiptir.

 

Burcu

Kova burcu olan ancak kova burcu erkeğine has özellikleri taşımayan Özgür Meriç bekar olup 3 yıldır devam eden bir ilişkisi bulunmaktadır. Özge Akan ile olan ilişkisi 3 yıldır devam ediyor.

 

Dizi ve Film

2016 – 2020 yılları arasında çekilen ve çekilmeye devam eden Sıfır Bir dizişi kadrosunda yer alan ünlü oyuncu bu dizi dışında başka bir proje de yer almamıştır. Tiyatro oyunu olarak Adana’da yerel tiyatro toplulukları ile tiyatro yapan Özgür Meriç Büyükşehir Belediye Tiyatrosu bünyesinde çok sayıda tiyatro oyununda yer almıştır.

Özgür Meriç Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.