Özgür Can Çoban Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.10.2019 21:33

Özgür Can Çoban Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Özgür Can Çoban
Doğum Tarihi
:
14 Kasım 1994 (25 Yaşında)
Meslek
:
Müzisyen
Doğum Yeri
:
Kırşehir
Boy
:
1.80 m
Kilo
:
84 kilo
Burcu
:
Akrep
Eğitim
:
İstanbul Teknik Üniversitesi

Özgür Can Çoban Kimdir ?

Özgür Can Çoban kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Sevgilisi kim? Burcu ne? Biyografisi ve kısaca hayatı!

Özgür Can Çoban, 14 Kasım 1994 tarihinde Kırşehir'in Kaman ilçesinde doğdu. 25 yaşındaki Özür Can Çoban, 2013 yılında öğrenim göremeye hak kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden 2017 yılında mezun oldu.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK)'da Prof. Dr. Can Etili Ökten,  Erol Parlak ve Zara gibi ünlü şarkıcılardan şan ve repertuvar dersleri aldı.. ders alan Özgür Can Çoban, pop tarzı şarkılar söyleyen genç bir müzisyendir.

Özgür Can Çoban daha önce TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği ve Çok Sesli Korolarında Sözleşmeli Ses Sanatçısı olarak görev yaptı. TRT kanalında düzenlenen ses yarışmalarında birincilikler kazanarak birçok kez gündeme geldi.  Kral Türkiye Müzik Ödülleri Neşet Ertaş Altın Bağlama Ödülleri'nde "En İyi Genç Yetenek" olarak gösterildi. Sonrasında Neşet Ertaş'ın da sahne aldığı İTÜ Bağlama Günlerinde halk müziğinin usta sanatçılarıyla aynı sahnede performans sergiledi.

Sadece bunlarla kalmayarak, bir çok dizi ve reklamın müziğinde seslendirme yaptı. Türkiye'nin önce gelen isimlerinden Zara, Kenan Doğulu, Emel Sayın,Nükhet Duru, Gökhan Tepe, Ferhat Göçer gibi ünlülere vokal olarak eşlik etti. 

Ses analizleriyle tanınan Emre Yücelen'in analiz ettiği isimlerden birisidir. Daha çok Neşet Ertaş'ın tarzında Kırşehir tavrı türküler söylemektedir.

DokuzSekiz Müzik Yapımcılığı bünyesinde çalışmalarını devam ettirmekte olan Özgür Can Çoban, genellikle Orta Anadolu Bölgesindeki türküleri seslendirmektedir. 8 Ekim 2019 tarihinde TRT Müzik ve TRT Türkü kanallarında ortak yayınlanan ''Gönül Bağı'' adlı türkü programında sahne alan Özgür Can Çoban, merak edilen isimlerin başında gelmiştir.

Özgür Can Çoban, 1.80 m boyunda ve 83 kilo ağırlığındadır. Sevgilisi var mı, yok mu? sorusunun ise yanıtı henüz belli değildir. Burcu ise Akrep burcudur. 

Şarkıları

  • Niye Çattın Kaşlarını
  • Çalın Davulları
  • Perişanım Şimdi
  • Seni Seviyorum
  • Yaralandım
  • Kara Gözlerine
  • Ayrılığın Acısı
  • Özleyeceğim
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)