İlgini çekebilir

Batuhan Aydar kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 21.04.2017 10:28

Özge Ulusoy Foto Galeri

Özge Ulusoy Nereli?
Özge Ulusoy Nereli?

Ankara

Özge Ulusoy 1982 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümünde ortaokulu ve liseyi okuyan ardından aynı okulda üniversite eğitiminin ilk iki senesini tamamlayan Özge Ulusoy, ardından İstanbul'a gelerek Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Daha sonra Yeditepe Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam eden Özge Ulusoy, burada da Sanat Yönetimi eğitimi almış ve 2007 yılında mezun olmuştur.

Modellik Kariyeri

Modellik kariyerinin kapıları Özge Ulusoy'a 2003 yılında katıldığı Türkiye Güzellik Yarışması ile açılmıştır. 2003 yılında katıldığı güzellik yarışmasında Türkiye 2. güzeli seçilen Özge Ulusoy, ardından ülkemizi Kainat Güzellik Yarışmasında temsil etme hakkı kazanmıştır.

Katıldığı yarışmalardan sonra yıldızı parlayan Özge Ulusoy, Cengiz Abazoğlu, Cemil İpekçi, Yıldırım Mayruk, Hakan Yıldırım  ve Raşit Bağzıbağlı gibi ünlü modacıların defilelerinde boy göstermiştir.

Ekran Kariyeri

Modelliğin yanı sıra sunuculuk ve oyunculuk da yapan Özge Ulusoy, Arka Sokaklar adlı dizinin 2006 yılında yayınlanan ilk sezonunda rol almıştır. Sonrasında Senin Uğruna, Dilek Ağacı, Ateşe Yürümek gibi dizilerde de oynayan Özge Ulusoy, ayrıca sinema filmlerinde de oyunculuk yapmış, Romantik Komedi 2, Kutsal Damacana gibi yapımlarda rol almıştır.

Ekranlarda sunucu olarak da boy gösteren Özge Ulusoy, TV'de yayınlanan ilk moda yarışması Bugün Ne Giysem'de de sunucu olarak ekran karşısına çıkmıştır.

Özge Ulusoy 2011 yılında ise ekranların fenomen yarışması Survivor'a katılmıştır. Sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın yaptığı Survivor yarışmasına katılan Özge Ulusoy, Ebru Destan, Zeynep Tunuslu, Nihat Doğan gibi isimlerle birlikte yarışmıştır. 

Özel Yaşamı

2010 yılında yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlenen Özge Ulusoy 1 ay evli kaldıktan sonra boşanmıştır. Sonrasında ünlü iş adamı Hacı Sabancı ile birlikte olan Özge Ulusoy, dönem dönem ayrılıp barıştığı bu ilişkisini uzun süre sürdürse de Hacı Sabancı'dan da 2017 yılının Nisan ayında ayrılmıştır.

 

Özge Ulusoy Kişisel Bilgiler

Özge Ulusoy Kimdir?Özge Ulusoy model ve oyuncudur.
Özge Ulusoy Kaç Yaşında?1982 doğumlu 35 yaşında.
Özge Ulusoy'un Sevgilisi Var mı?Sevgilisi yok.
Özge Ulusoy Nereli?Ankara
Özge Ulusoy Boyu1.80 cm
Özge Ulusoy Kaç Kilo?52 kg

Yer Aldığı Projeler

  • Survivor
  • Kadın İşi:Banka Soygunu
  • Romantik Komedi 2
  • Türk'ün Uzayla İmtihanı
  • Kutsal Damacana Dracoola
  • Ateşe Yürümek
  • Arka Sokaklar
  • Ev
  • Dilek Ağacı
  • Senin Uğruna

Benzer Biyografi Yazıları

Elif Şadoğlu
Yarışmacı
Ömür Arpacı Kimdir?
Ömür Arpacı
Oyuncu
Berna Canbeldek Kimdir?
Berna Canbeldek
Yarışmacı
Göz6 Berna Keklikler Biyografi
Berna Keklikler
Yarışmacı
Bülent Şakrak Kimdir?
Bülent Şakrak
Oyuncu
Özlem Çınar Kimdir?
Özlem Çınar
Oyuncu

Arka Sokaklar, Bugün Ne Giysem?, Survivor, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.