İlgini çekebilir

İhsan Büyükçolak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.04.2017 11:07
Özge Ulusoy
indirim7.com

Özge Ulusoy Kimdir ?

Özge Ulusoy Biyografisi

Özge Ulusoy 1982 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümünde ortaokulu ve liseyi okuyan ardından aynı okulda üniversite eğitiminin ilk iki senesini tamamlayan Özge Ulusoy, ardından İstanbul'a gelerek Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Daha sonra Yeditepe Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam eden Özge Ulusoy, burada da Sanat Yönetimi eğitimi almış ve 2007 yılında mezun olmuştur.

Modellik Kariyeri

Modellik kariyerinin kapıları Özge Ulusoy'a 2003 yılında katıldığı Türkiye Güzellik Yarışması ile açılmıştır. 2003 yılında katıldığı güzellik yarışmasında Türkiye 2. güzeli seçilen Özge Ulusoy, ardından ülkemizi Kainat Güzellik Yarışmasında temsil etme hakkı kazanmıştır.

Katıldığı yarışmalardan sonra yıldızı parlayan Özge Ulusoy, Cengiz Abazoğlu, Cemil İpekçi, Yıldırım Mayruk, Hakan Yıldırım  ve Raşit Bağzıbağlı gibi ünlü modacıların defilelerinde boy göstermiştir.

Ekran Kariyeri

Modelliğin yanı sıra sunuculuk ve oyunculuk da yapan Özge Ulusoy, Arka Sokaklar adlı dizinin 2006 yılında yayınlanan ilk sezonunda rol almıştır. Sonrasında Senin Uğruna, Dilek Ağacı, Ateşe Yürümek gibi dizilerde de oynayan Özge Ulusoy, ayrıca sinema filmlerinde de oyunculuk yapmış, Romantik Komedi 2, Kutsal Damacana gibi yapımlarda rol almıştır.

Ekranlarda sunucu olarak da boy gösteren Özge Ulusoy, TV'de yayınlanan ilk moda yarışması Bugün Ne Giysem'de de sunucu olarak ekran karşısına çıkmıştır.

Özge Ulusoy 2011 yılında ise ekranların fenomen yarışması Survivor'a katılmıştır. Sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın yaptığı Survivor yarışmasına katılan Özge Ulusoy, Ebru Destan, Zeynep Tunuslu, Nihat Doğan gibi isimlerle birlikte yarışmıştır. 

Özel Yaşamı

2010 yılında yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlenen Özge Ulusoy 1 ay evli kaldıktan sonra boşanmıştır. Sonrasında ünlü iş adamı Hacı Sabancı ile birlikte olan Özge Ulusoy, dönem dönem ayrılıp barıştığı bu ilişkisini uzun süre sürdürse de Hacı Sabancı'dan da 2017 yılının Nisan ayında ayrılmıştır.

 

Özge Ulusoy Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Survivor
  • Kadın İşi:Banka Soygunu
  • Romantik Komedi 2
  • Türk'ün Uzayla İmtihanı
  • Kutsal Damacana Dracoola
  • Ateşe Yürümek
  • Arka Sokaklar
  • Ev
  • Dilek Ağacı
  • Senin Uğruna

Benzer Biyografiler

Hakan Hatipoğlu
Hakan Hatipoğlu
Sunucu
Gamze Özçelik
Gamze Özçelik
Oyuncu
Buse Narcı Kimdir?
Buse Narcı
Oyuncu
Nur Tuğba Algül
Nur Tuğba Algül
Sunucu
Onur Bay Kimdir?
Onur Bay
Oyuncu
İlker İnanoğlu
İlker İnanoğlu
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir