İlgini çekebilir

Ezgi Mola kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.01.2018 15:12
Ozan Güven

Ozan Güven Kimdir ?

Ozan Güven Biyografisi

Ünlü oyuncu Ozan Güven 1975 yılında Almanya'da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı bölümüne girmiş fakat mezun olamadan okulu bırakmıştır. Sonrasında ise İzmir Belediye Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. 

Türkan Şoray, Nurgül Yeşilçay, Şener Şen gibi isimlerle çalıştığı "İkinci Bahar" isimli dizi ile yıldızı parlayan Ozan Güven, Ahu Türkpençe, Vahide Gördüm gibi isimlerle birlikte rol aldığı "Bir İstanbul Masalı" adlı dizi ile de bu yükselişini sürdürmüştür.

Günümüze kadar birçok sinema filmi ve dizide rol alan Ozan Güven, yakın arkadaşı olan Cem Yılmaz'ın filmlerinde sık sık rol almaktadır. G.O.R.A, A.R.O.G, Pek Yakında, Yahşi Batı gibi filmler bunlardan başlıcalarıdır. 

Muhteşem Yüzyıl adlı diziden sonra ekranlardan bir süre uzak kalmayı tercih eden Ozan Güven, son olarak Meryem Uzerli, Okan Yalabık, Belçim Bilgin ve Bora Akkaş gibi isimlerle rol aldığı "Annemin Yarası" adlı sinema filminde boy göstermiştir. 

5 Ocak 2018 tarihinde vizyona giren Arif V 2016 filminde robot karakterini canlandıracak. Cem Yılmaz ile baş rolü paylaşacak.

Ozan Güven Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu
Oyuncu
Melis Mutluç Kimdir?
Melis Mutluç
Oyuncu
Hilmi Cem İntepe Kimdir?
Hilmi Cem İntepe
Oyuncu
Ahu Türkpençe
Ahu Türkpençe
Oyuncu
Ayşenur Çetin
Ayşenur Çetin
Oyuncu
Okan Yalabık
Okan Yalabık
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir