İlgini çekebilir

Ayşe Akın kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 26.05.2017 15:55

Osman Sonant Foto Galeri

Osman Sonant (Fi Dizisi Sadık Murat Kolhan) Kimdir?
Osman Sonant (Fi Dizisi Sadık Murat Kolhan) Kimdir?

Fi dizisinde Sadık Murat Kolhan rolündeki oyuncu Osman Sonant’dır.

Osman Sonant Kimdir ? Osman Sonant özellikle Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Hırsız Yavuz karakteri ile hafızalara kazınmış oyuncudur. 1979 İstanbul doğumlu olan Osman Sonant, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. Osman Sonant'ın başarılı oyunculuğunun yanı sıra müzisyen kimliği ile de tanıdık. Öyle ki kendisi ekranların fenomen haline gelen başarılı prodüksiyon Leyla ile Mecnun'da söylediği şarkılar ile hayranlarının beğenisini bir kez daha kazanmıştır.

Osman Sonant Kimdir ve Dizileri

Rol aldığı farklı projelerde hep şahsına münhasır diye tabir edilen karakterlere hayat vermiştir. Onu hafızalarımıza kazıyan Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Hırsız Yavuz karakterinin yanı sıra rol aldığı tüm projelerde farklı karakterlere bürünmüş ve oldukça başarılı performansı ile ekran önüne çıkmıştır. Özellikle Onur Ünlü dizilerinde görmeye alışkın olduğumuz Osman Sonant, Beş Kardeş, Ben de Özledim gibi ekrana damga vurmuş yapımlarda rol almıştır. Ancak son zamanlarda ekran projelerinde değil internet ortamında yayınlanan dizilerde görmekteyiz.

"İnternet Ortamında Daha Rahatız"

Son zamanlarda ekran önünde değil de online platformda yayınlanan dizilerde rol alan başarılı oyuncu, verdiği bir röportajında internet dizilerini tercih etme sebebini "internet ortamında daha rahatız" şeklinde açıklamış ve online platformda daha gündelik yaşama dair, hayatın içinden, daha rahat karakterleri oynamanın mümkün olduğunu bu nedenle de son zamanlarda online dizilerde rol almanın kendisine de bu anlamda iyi geldiğini vurgulamıştır.

Onur Ünlü'nün Vazgeçemediği Osman Sonant

Onur Ünlü projeleri denilince akla gelen ilk kişiler arasında yer alıyor. Bunun sebebi olarak da Ünlü'nün yazmış olduğu farklı ve kendine has karakterleri en iyi şekilde ekrana yansıtması ve izleyiciye ulaştırabildiği enerji olarak anlamlandırabiliriz. Öyle ki son zamanların merakla beklenen internet dizisi ve yine bir Onur Ünlü projesi olan Görünen Adam'ın da kadrosunda yer alıyor. Dizide İsfendiyar karakterine hayat veren başarılı oyuncu Osman Sonant, diziye dahil olmasını ise "yine bir gün telefonum çaldı ve Onur Ünlü sana bir senaryo gönderiyorum, oku dedi" , "ben de okudum ve dahil oldum" şeklinde açıklamış, Onur Ünlü projesi geldiğinde benim de dahil olmam bu kadar hızlı gelişiyor demiştir.

Fi Dizisinde de Rol Aldı

Yine bir internet dizisi olan ve Türkiye'nin ilk online dizisi olma özelliği taşıyan Fi dizisi kadrosunda yer alan oyuncu dizide Sadık Murat Kolhan karakterine hayat vermiştir. Bundan önce rol aldığı yapımlarda izlediğimiz komik karakterlerin dışında gizemli ve bir o kadar da soğuk bir karakter olan Sadık Murat Kolhan rolü ile izlediğimiz Osman Sonant, Fi dizisinde de başarılı performansını üst seviyeye taşımayı başarmıştır. Fi dizisinde Osman Sonant'ın yanı sıra Büşra Develi, Serenay Sarıkaya, Ozan Güven gibi oyuncular da rol almıştır. Fi dizisindeki diğer oyuncuların kimdir yazılarını dizinin sayfasından takip edebilirsiniz. Fi Dizisi Oyuncu Kadrosu
Twitter adresi : https://twitter.com/osmansonant

Osman Sonant Kişisel Bilgiler

Yer Aldığı Projeler

 • Görünen Adam
 • Fi
 • Leyla ile Mecnun
 • Beş Kardeş
 • Ben de Özledim
 • Yolsuzlar Çetesi
 • Son Takla
 • Kırık Kalpler Bankası
 • İtirazım Var
 • Türk Malı
 • Behzat Ç.
 • Memleket

Benzer Biyografi Yazıları

Tuğçe Baltalı Kimdir?
Tuğçe Baltalı
Oyuncu
Murat Onbul Kimdir
Murat Onbul
Yönetmen
Azra Kohen
Azra Kohen
Yazar
Armağan Oğuz Fi Göksel
Armağan Oğuz
Oyuncu
Serenay Sarıkaya Kimdir?
Serenay Sarıkaya
Oyuncu
Zeynep Çamcı Kimdir?
Zeynep Çamcı
Oyuncu

Fi, Görünen Adam, Leyla ile Mecnun, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.