İlgini çekebilir

Utku Ateş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.12.2016 15:04
Osman Alkaş
indirim7.com

Osman Alkaş Kimdir ?

Osman Alkaş Biyografisi

Osman Alkaş 1955 yılında Kıbrıs Lefkoşa'da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Ankara Devlet Konservatuarı Oyunculuk Anabilim Dalı 'nda tamamlayan Osman Alkaş, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 'nun da kurucusudur. 

Kariyerinin İlk Yılları

Usta oyuncu Osman Alkaş Ankara Devlet Konservatuarı'ndan 1976 yılında mezun olmuş ve tekrar memleketi Kıbrıs'a dönmüştür. Aynı yıl içerisinde, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu bünyesinde sözleşmeli olarak görev almaya başlayan Osman Alkaş, 1980 yılında da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nu kurmuştur. 

Kıbrıs Bayrak Radyosu'nda da çeşitli programlar hazırlayıp sunan Osman Alkaş, 1994 yılında ise televizyon dünyasına adım attı. Kıbrıs'ta birçok TV kanalında program yaptı.

" Öyle Bir Geçer Zaman ki " Dizisi ile Gelen Şöhreti

Osman Alkaş ülkemizde Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan ve yayınlandığı sezonlar boyunca ekranın en beğenilen yapımları arasında yer alan, " Öyle Bir Geçer Zaman ki... " dizisi ile tanınmıştır. Osman Alkaş bu dizide Farah Zeynep Abdullah, Ayça Bingöl, Erkan Petekkaya, Yıldız Çağrı Atiksoy, Mete Horozoğlu  gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. Osman Alkaş " Öyle Bir Geçer Zaman ki " adlı dizide Ekrem Tatlıoğlu karakterine hayat vermiştir. 

Rol aldığı bu ses getiren dizinin ardından Türk Televizyonlarında yayınlanan dizilerde rol almaya başlayan Osman Alkaş, Hayat Şarkısı, Bedel gibi yapımlarda da seyirci ile buluşmuştur. 

Osman Alkaş şimdilerde ise ATV ekranlarında yayınlanan ve baş rollerinde Leyla Lydia Tuğutlu ile Kerem Bursin 'in yer aldığı " Bu Şehir Arkandan Gelecek " isimli dizide Rauf karakterini canlandırıyor. 

Osman Alkaş Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Farah Zeynep Abdullah Kimdir?
Farah Zeynep Abdullah
Oyuncu
Ezgi Tombul Kimdir?
Ezgi Tombul
Oyuncu
Fahriye Evcen Kimdir?
Fahriye Evcen
Oyuncu
Recep Güneysu Kimdir?
Recep Güneysu
Oyuncu
Tayanç Ayaydın Kimdir?
Tayanç Ayaydın
Oyuncu
Ali Yörenç
Ali Yörenç
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir