Osman Alkaş Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.12.2016 15:04

Osman Alkaş Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Osman Alkaş
Yaşı
:
61 (1955 doğumlu)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Kıbrıs - Lefkoşa
Eğitim
:
Ankara Devlet Konservatuarı Oyunculuk Anabilim Dalı

Osman Alkaş Kimdir ?

Osman Alkaş 1955 yılında Kıbrıs Lefkoşa'da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Ankara Devlet Konservatuarı Oyunculuk Anabilim Dalı 'nda tamamlayan Osman Alkaş, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 'nun da kurucusudur. 

Kariyerinin İlk Yılları

Usta oyuncu Osman Alkaş Ankara Devlet Konservatuarı'ndan 1976 yılında mezun olmuş ve tekrar memleketi Kıbrıs'a dönmüştür. Aynı yıl içerisinde, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu bünyesinde sözleşmeli olarak görev almaya başlayan Osman Alkaş, 1980 yılında da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nu kurmuştur. 

Kıbrıs Bayrak Radyosu'nda da çeşitli programlar hazırlayıp sunan Osman Alkaş, 1994 yılında ise televizyon dünyasına adım attı. Kıbrıs'ta birçok TV kanalında program yaptı.

" Öyle Bir Geçer Zaman ki " Dizisi ile Gelen Şöhreti

Osman Alkaş ülkemizde Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan ve yayınlandığı sezonlar boyunca ekranın en beğenilen yapımları arasında yer alan, " Öyle Bir Geçer Zaman ki... " dizisi ile tanınmıştır. Osman Alkaş bu dizide Farah Zeynep Abdullah, Ayça Bingöl, Erkan Petekkaya, Yıldız Çağrı Atiksoy, Mete Horozoğlu  gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. Osman Alkaş " Öyle Bir Geçer Zaman ki " adlı dizide Ekrem Tatlıoğlu karakterine hayat vermiştir. 

Rol aldığı bu ses getiren dizinin ardından Türk Televizyonlarında yayınlanan dizilerde rol almaya başlayan Osman Alkaş, Hayat Şarkısı, Bedel gibi yapımlarda da seyirci ile buluşmuştur. 

Osman Alkaş şimdilerde ise ATV ekranlarında yayınlanan ve baş rollerinde Leyla Lydia Tuğutlu ile Kerem Bursin 'in yer aldığı " Bu Şehir Arkandan Gelecek " isimli dizide Rauf karakterini canlandırıyor. 

Yer Aldığı Projeler

  • Bu Şehir Arkandan Gelecek
  • Hayat Şarkısı
  • Bedel
  • Kurt Seyid ve Şura
  • Öyle Bir Geçer Zaman ki...
  • Sarmaşık
  • Gölgeler ve Suretler
Benzer Biyografi Yazıları
, , , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)