İlgini çekebilir

Yusuf Karakaya kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.08.2019 00:33

Orhan Sali Kimdir ?

Orhan Sali Biyografisi

Orhan Sali kimdir? A Haber kanalında son zamanlarda sunucu olarak ekranlarda gördüğümüz A Haber sunucusu Orhan Sali kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Eşi kimdir? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Orhan Sali, A Haber ekranlarında ara ara sunucu olarak ekranların karşısına çıkmaktadır. Kendisini merak edenler Orhan Sali kimdir? nereli? kaç yaşında? biyografisi gibi sorular aratmakta. Orhan Sali A News, yani A Haber'in İngilizce olarak 2016 yılında açmış olduğu kanalında haber ve yayın koordinatörü olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce, Yunanca ve Bulgarca bilmektedir.

2003 yılında Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Radyo Televizyon Gazeteciliği bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitiminin 3.sınıfında iken TV 8 kanalında staj yaptı. 2003 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra Akşam Gazetesinde asistan olarak çalıştı.

Yine aynı yıl içerisinde İlyas Haber Ajansı ve kısa adıyla İHA'da Uluslararası Haber Koordinatörlüğü yaptı. 2011 yılına kadar burada görevine devam eden Orhan Sali, 2011 yılında A Haber kanalında iş başı yaptı.

Dış Haberler Müdürü olarak A Haber kanalında başladığı görevine 2019 yılı itibariyle devam eden Orhan Sali, ara ara kanalda yayınlanan siyasi programlarda moderatör ve sunucu olarak yer aldı. İç ve dış politikaların konuşulduğu programlarda sunucu olarak yer aldı. 3 yıl kadar hem sunucu, hem program yapımcısı, hemde editörlük görevlerini üstlendi.

2014 yılında dış haberlerle ilgili olan ''Diplomasi'' adlı programın sunuculuğunu üstlendi. 2015 yılında Ergün Diler, Canan Barlas, Burhan Kuzu, Mahmut Arslan ve Taha Gergerlioğlu'nun katıldığı ''Söz Teması'' adlı haber programının sunuculuğunu yaptı. 

Orhan Sali 2011 yılından 2019 yılına kadar yaklaşık 8 yıl boyunca A Haber kanalında Dış Haberler Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılında A News kanalında Haber ve Yayın Koordinatörü olarak görevini devam ettirmektedir. 

Orhan Sali 1985 yılı Batı Trakya doğumludur ve 34 yaşındadır. Eşi kimdir? Evli mi? gibi soruların yanıtı henüz bulunmamaktadır. En kısa sürede yazımıza eklenecektir.

 

 

Kariyeri

  • TV 8
  • İHA
  • A Haber
  • A News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir