İlgini çekebilir

Fırat Altunmeşe kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 24.03.2018 18:22

Onur Tuna Foto Galeri

Yasak Elma Dizisi Alihan (Onur Tuna) Boyu Kaç?
Yasak Elma Dizisi Alihan (Onur Tuna) Boyu Kaç?

Yasak Elma dizisinde Alihan karakterini canlandıran Onur Tuna 1.95 m boyundadır.

Onur Tuna kimdir sorusunu sordurtan en önemli etken şüphesiz onun okyanus mavisi gözleridir. Oyuncu olarak tanınmasında en büyük etken ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan ''Filinta'' dizisinde Mustafa karakterini canlandırmasıydı. Peki Onur Tuna kimdir? Kaç yaşında, aslen nereli? Boyu ve kilosu kaç? Sevgilisi var mı yada evli mi? İşte sinema oyuncusu Onur Tuna'nın biyografisi..

2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale'de dünyaya geldi.  Babası matematik öğretmenliği yapmış ve annesi ise tabu dairesinden emekli devlet memurudur. 2 kardeş olan Onur Tuna, İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Türkiye'nin 4. üniversitesi olarak eğitim-öğretim hayatına başlayan yine İzmir'de bulunan Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı bölümünü de bitirmiş ve başarıyla mezun olmuştur.

Gitar çalma konusunda oldukça yetenekli olan oyuncunun birden çok seslendirdiği şarkıda mevcuttur. 1.95 m boyundaki yakışıklı oyuncu Onur Tuna, lise yıllarında lisanslı olarak basketbol ve voleybol oynamış aynı zamanda üniversite yıllarında ise uzun süre mankenlik yapmıştır.

Onur Tuna Dizileri ve Filmleri

Oyunculuğa ilk adımını 2011 yılında Atv kanalında yayınlanan ''Hayat Devam Ediyor'' adlı dizide attı. Dizide Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Rozet Hubeş, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Menderes Samancılar gibi isimlerle birlikte oynadı.

Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek'in başrol olarak yer aldığı ''Bir Küçük Eylül Meselesi'' adlı sinema filminde rol aldı. Tanınmasında en büyük etken olan ve kendisini öne çıkaran dizi ise TRT 1 ekranlarında bir dönem yayınlanan ''Filinta'' dizisi oldu. Dizide Bülent Alkış (Padişah), Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Naz Elmas (Azize), Damla Aslanalp “Lara Zaharyas”, Serhat Tutumluer (Boris Zaharyas), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Kayra Şenocak (Hasan) gibi ünlü isimlerde oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Onur Tuna Yasak Elma Dizisinde Oynadı

FOX TV ekranlarında yayınlanan ve ilk bölümü ile izlenme rekorlarına koşan ''Yasak Elma'' dizisi ile ekranlara geri dönen Onur Tuna, dizide ''Alihan Bey'' karakterini canlandırmıştır. Sevda Erginci ise Onur Tuna'nın dizideki partneri oldu. Yasak Elma dizisinde  Halit (Talat Bulut) ile hem akrabadır hemde ortaktırlar. Oyuncu kadrosundaki diğer öne çıkan isimler ise; Ender Argun (Şevval Sam), Şengül (İrem Kahyaoğlu) Yıldız (Eda Ece) karakterini canlandırmıştır.

Onur Tuna'nın Kardeşi Kimdir?

Merakla herkes bu sorunun cevabını arıyor. Onur Tuna'nın kardeşi varmı? Kız kardeşi kimdir? gibi sorular merakla cevap bekliyor. Cevabını duyunca çok şaşıracaksınız. Evet açıklıyoruz, yakışıklı oyuncu Onur Tuna'nın kız kardeşi Kara Sevda dizisi ile çıkış yapan güzel oyuncu Neslihan Atagül'dür.

Onur Tuna Kişisel Bilgiler

Onur Tuna'nın kardeşi kimdir?Neslihan Atagül

Yer Aldığı Diziler

  • Hayat Devam Ediyor (2011)
  • Filinta (2014)
  • Yasak Elma (2018)

Benzer Biyografi Yazıları

Asena Tuğal
Asena Tuğal
Oyuncu
Bülent Alkış
Bülent Alkış
Oyuncu
Mustafa Yıldıran Kaç Yaşında?
Mustafa Yıldıran
Oyuncu
Gün Akıncı Kimdir?
Gün Akıncı
Oyuncu
Funda Bostanlık Kimdir?
Funda Bostanlık
Oyuncu
Yeliz Şar Kimdir?
Yeliz Şar
Oyuncu

Filinta, Hayat Devam Ediyor, Yasak Elma, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.