Onur Baytan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 11.01.2019 22:43

Onur Baytan Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Onur Baytan
Nereli
:
Tekirdağ
Meslek
:
Şarkıcı ve Oyuncu
Yaşı
:
20 ( 7 Ekim 1997 )
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Koyu Kumral
Boyu
:
1.91 cm
Kilosu
:
85 kg
Eğitim
:
İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü

Onur Baytan Kimdir ?

Onur Baytan 07 Ekim 1997 tarihinde Tekirdağ'da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan beri müzikle yakından ilgili olan Onur Baytan, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü mezunudur. 

Ekranlara küçük yaşından beri aşina olan Onur Baytan katıldığı ses yarışmaları sayesinde tanınmıştır. Henüz çocuk yaşlarda katıldığı "Bir Şarkısın Sen" isimli yarışma ile ekrana çıkan Onur Baytan, sonrasında Murat Boz, Gökhan Özoğuz ve Ebru Gündeş gibi isimlerin jüri üyeliğini yaptığı, Acun Ilıcalı sunumu ile ekrana gelen "O Ses Türkiye" yarışması ile tanınmış ve sevilmiştir. Onur Baytan O Ses Türkiye yarışmasında Ebru Gündeş'in takımında yer almıştır.

Yeni Gelin Dizisi Ferhat Rolü

Ses yarışması sonrasında yakaladığı popülerliği ekran önünde de kullanmayı başaran Onur Baytan Show TV'de yayınlanan Yeni Gelin Dizisi kadrosuna dahil olmuştur ve Çoban Ferhat rolünü canlandırmıştır.

Onur Baytan ile birlikte Tolga Mendi, Jessica May, Şilan Makal, Feride Hilal Akın, Halil İbrahim Kurum gibi isimlerin de kadrosunda bulunduğu Yeni Gelin adlı dizi Show TV ekranlarında yayınlanmış ve fazlasıyla izlenen dizilerden birisi olmuştur.

Meleklerin Aşkı dizisinde konuk oyuncu

Onur Baytan, Meleklerin Aşkı dizisinde Bezirgan karakterini canlandırmıştır. Konuk oyuncu olarak katıldığı 6.bölümden ''Üzdünüz Beni Yıllar'' parçasını seslendirmiştir.

Yer Aldığı Projeler

  • Yeni Gelin
  • O Ses Türkiye
  • Kapışma
  • Bir Şarkısın Sen
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Onur Baytan için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)