İlgini çekebilir

İştar Gökseven kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:20
Önder Turacı

Önder Turacı Kimdir ?

Önder Turacı Biyografisi

Önder Turacı 1981 Belçika doğumludur. Aslen Erzincanlı olan bir ailenin oğludur. Ailesi Erzincan'dan çalışmak için Belçika'ya göç etmiştir. 

Önder Turacı 5 yaşında futbola başlamıştır. 1995 yılına kadar Club Ligue altyapısında oynamıştır. Futbolculuk hayatından kendini göstermesi ise, 1999 yılında transfer olduğu Standard Liege takımı ile olmuştur. Önder Turacı 2004 yılından 2005 yılına kadar Fenerbahçe kadrosunda oynamıştır. 

Çifte vatandaş olan Önder Turacı Belçika Ümit Milli Takımında oynadıktan sonra Türk Milli Takımında oynamayı seçmiş ve burada bir maç oynamıştır. Türk Milli Takımında oynamaya devam etmek istemesine rağmen Belçika Milli Takımının buna karşı çıkması nedeniyle oynayamamıştır. Ancak Belçika Futbol Federasyonu'nun teklifini reddetmiş olan Önder Turacı Türk Milli Takımında oynamak isteğini ısrarla dile getirmiştir.

Türkiye'ye geldiğinde ilk 3 sene oynayan Önder Turacı daha sonraları yedek oyuncu olarak kalınca, Rusya FK Moskova takımı ile anlaşma imzalamıştır. Ancak Türk takımına geri dönmesi istenince bu anlaşmayı tazminat ödeyerek bozmuş ve Fenerbahçe'ye geri dönmüştür.

Önder Turacı Türk Milli Takımı'nın Ukrayna ile deplasmanda oynayacağı özel maç için dönemin teknik direktörü Fatih Terim tarafından takıma çağrılmıştır.

2011 sezonunda Mersin İdman Yurdu ile 1 sezon anlaşma imzalayan Önder Turacı Ocak 2012'de Göztepe SK ile anlaşma imzalamış ardından da 2013 Eylül'ünde Sarıyer'e transfer olmuştur.

Eski futbolcularımızdan Önder Turacı yaşadığı Belçika'nın Liege şehrinde eski eşinin erkek kardeşi tarafından bıçaklanmıştır ve durumunun ciddiyetini koruduğu bildirilmiştir. 6 Ekim 2016 tarihinde meydana gelen bıçaklı saldırı olayında Önder Turacı'nın tedavi altına alındığı belirtilmiştir. 

Önder Turacı Foto Galeri

Önder Turacı Hakkında

  • 2004-2005 sezonunda Fenerbahçe'de oynamıştır.
  • Türk Milli Takımında oynamıştır.
  • 2011 sezonunda Mersin İdman Yurdu Takımına transfer olmuştur.
  • 2012'de Göztepe SK 'da top koşturmuştur.

Benzer Biyografiler

İlhan Mansız Kimdir?
İlhan Mansız
Sporcu
Kübra Dağlı
Kübra Dağlı
Sporcu
Ali Sami Yen
Ali Sami Yen
Sporcu
Sabriye Şengül ( Survivor 2017 Sabriye )
Sabriye Şengül
Sporcu
Ahmet Bulut Biyografi
Ahmet Bulut
Sporcu
Şahika Ercümen Kimdir?
Şahika Ercümen
Sporcu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir