Ömer Özgültekin Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.03.2019 23:03

Ömer Özgültekin Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ömer Özgültekin
Yaşı
:
21.06.1996 (22 Yaşında)
Meslek
:
İmam Hatip
Eğitim
:
Bartın İslami İlimler Fakültesi
Boyu
:
1.83
Kilo
:
83

Ömer Özgültekin Kimdir ?

Ömer Özgültekin, 21 Haziran 1996 yılında Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde doğdu. Babası Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam-Hatip olarak görev yaptığı için bir çok ilde çocukluğunu geçirdi. Babasının görevi nedeniyle ailesi ile birlikte henüz 2 yaşındayken Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Uğurlupınar köyüne taşındı. Burada 4 yıl kadar kaldıktan sonra, Balıkesir'in Bandırma ilçesine bağlı Aşağıyapıcı köyüne gitti. İlk okul eğitiminin 2.sınıfa kadar olan kısmını Tatlı Su İlk Öğretim Okulu'nda tamamladı. 

Babasının tayini sebebiyle yine Balıkesir'in Susurluk ilçesine bağlı Ilıca köyüne taşındı. Orada geçirdiği yıllarda Göbel Şehit Nusret Kula İlk Öğretim okulunda ilk okul 2.sınıfa devam etti. Sonrasında Susurluk'a bağlı Karapürçek kasabasında 4.sınıfı bitirdi. Oradan Balıklıdere köyüne yerleşti. Şeker İlk Öğretim okulunda 5. ve 6.sınıfı tamamladı. Eğitim gereği 7.ve 8.sınıfları ise Fatih İlk Öğretim Okulu'nda bitirdi. 

Kuran-ı Kerim üzerine eğitim almak için henüz 14 yaşında iken İzmir Kestanepazarı Kuran Kursu'na gitti. 6 Hafta ailesinden uzak yatılı olarak eğitim aldı. Susurluk Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okumaya başladı ve Kuran-ı Kerim yarışmalarında okulunu başarıyla temsil etti. 

3 farklı lise hayatı geçiren Ömer Özgültekin, lise 2.sınıfta dönem arasında Bursa'nın Gemlik ilçesinde Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde devam etti. Babasının yine görev yeri değişikliği sebebi ile Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Güllüce köyüne taşındı. Burada Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 

2014 yılında Bursa'nın Keles ilçesine bağlı Yunuslar Mahallesinde 6 ay kadar vekil İmam-Hatip olarak görev yaptı. Görev süresi dolduktan sonra Bursa'da Beğendik mağazalarında kısa süreli olarak çalıştı. Daha sonra Bartın İslami İlimler Üniversitesi'ni kazandı. Üniversite eğitimine devam eden Ömer Özgültekin, 2016 yılında Sözleşmeli İmam Hatip olarak göreve Zonguldak/Çaycuma İhsanoğlu Köyü Hacıkıramanlar Mahallesi cami imam hatibi olarak atandı. Bursa'da 4 ay kadar hizmet içi eğitim alan Ömer Özgültekin, görevine devam etmektedir. Tam adı Ömer Seyfullah Özgültekin'dir.

Kaynak: https://kredibankadestek.com

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)