İlgini çekebilir

Gizem Çukurbağlı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.05.2017 12:40
Oktay Gürsoy Kimdir?

Oktay Gürsoy Kimdir ?

Oktay Gürsoy Biyografisi

Oktay Gürsoy 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro-Oyunculuk bölümü mezunu olan Oktay Gürsoy, eğitim hayatı süresince de çeşitli oyunlarda rol almıştır.

Ekranlarda ilk olarak 2006 yılında yayınlanmaya başlayan ve Beren Saat'in baş rolde olduğu Hatırla Sevgili adlı dizi ile karşımıza çıkan Oktay Gürsoy, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Dila Hanım, Behzat Ç., Canım Ailem gibi dikkat çeken dizilerde de rol almıştır.

Oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik tecrübesi de bulunan Oktay Gürsoy, Kamyon isimli Tiyatro oyununun yönetmenliğini yapmıştır.

Arka Sokaklar'da Müfettiş Veysel Rolüyle Ekrana Geldi

Uzun süredir Kanal D ekranında izleyicisi ile buluşan ve kanalın en sevilen yapımlarından biri olan Arka Sokaklar dizisinde de izlediğimiz Oktay Gürsoy, dizide Müfettiş Veysel olarak karşımıza çıkmıştır. 

Şevket Çoruh, Özgür Ozan gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Arka Sokaklar dizisinden senaryo gereği ayrılan Oktay Gürsoy, sonrasında yeni bir dizi projesi ile tekrar izleyicilerle buluşmuştur.

İkisini de Sevdim Dizisi Ferhat Rolü

ATV'de yayınlanan ve baş rolde Amine Gülşe, Burak Serdar Şanal gibi oyuncuların bulunduğu İkisini de Sevdim dizisi kadrosuna dahil olan Oktay Gürsoy, bu dizide Ferhat karakterine hayat vermiştir.

Oktay Gürsoy Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Yalçın Hafızoğlu
Yalçın Hafızoğlu
Oyuncu
Kenan Çoban Kimdir?
Kenan Çoban
Oyuncu
Sinan Demirer Kimdir?
Sinan Demirer
Oyuncu
Yüksel Arıcı Kimdir?
Yüksel Arıcı
Oyuncu
İncinur Daşdemir Kimdir?
İncinur Daşdemir
Oyuncu
Hakan Karahan Kimdir?
Hakan Karahan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.