İlgini çekebilir

Celile Toyon kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.12.2018 18:09
Okan Yalabık

Okan Yalabık Kimdir ?

Okan Yalabık Biyografisi

1978 İstanbul doğumlu olan Okan Yalabık aslen Balıkesir'lidir. Oyuncu olmaya henüz çocuk yaşlarda karar veren Okan Yalabık, Ferhan Şensoy'un Ferhangi Şeyler isimli oyununun kasetini çocukken defalarca dinlemiş ve ezberlemiş. Lise yıllarında da okulun tiyatro kulübüne katılan Okan Yalabık, amatör olarak birçok oyunda görev almış.

Tiyatro aşkı çocukluğundan beri içinde olan Okan Yalabık, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Tiyatro okumuştur. İlk tiyatro oyunu deneyimini 1998 yılında Kenter Tiyatrosu tarafından sahnelenen Martı isimli oyunla yaşayan Okan Yalabık, ardından çok kez tiyatro oyunculuğu yapmıştır.

Ekran deneyimi ise Yılan Hikayesi isimli dizi sayesinde güçlenen ve ardından Serseri, Aşkım Aşkım, Çapkın gibi dizilerde canlandırdığı roller sayesinde hayran kitlesi kazanan Okan Yalabık, Beren Saat ile birlikte rol aldığı Hatırla Sevgili adlı dizi sayesinde büyük bir çıkış yakalamıştır. Sonrasında Halit Ergenç, Meryem Uzerli gibi isimleri kadrosunda barındıran ve bir ekran fenomeni haline gelen Muhteşem Yüzyıl isimli dizide canlandırdığı Pargalı İbrahim Paşa rolü ile yükselişe geçmiştir. Bu dizide Selma Ergeç 'in canlandırdığı Hatice Sultan 'ın eşini oynamıştır. 

Dizi ve tiyatronun yanı sıra sinema filmlerinde de rol almış olan Okan Yalabık, sinemada da güçlü performansları ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Av Mevsimi adlı sinema filminde canlandırdığı Hasan rolüyle, 4. Yeşilçam Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. 

Okan Yalabık, Netflix platformunda yayınlanan Hakan: Muhafız dizisinde Faysal karakterini canlandırmaktadır. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Yönetmen koltuğunda Binnur Karaevli'nin yer aldığı dizide Faysal karakteri ile dizide ''Ölümsüz'' karakterini canlandırıyor. Dizinin başrol oyuncuları arasında ilk sırada Çağatay Ulusoy ''Hakan'' karakteri ile sahnede boy göstermekte. Dizide Ayça Ayşin Turan (Leyla) ve Hazar Ergüçlü (Zeynep) karakterleri ile yer alıyor. Hakan: Muhafız dizisinin 2.sezonu ne zaman sorunun yanıtı ise 2019 yılı yaz aylarında olacağı şeklinde cevaplandı.

Okan Yalabık Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Engin Günaydın
Engin Günaydın
Oyuncu
Seçkin Özdemir Kimdir?
Seçkin Özdemir
Oyuncu
Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?
Pınar Çağlar Gençtürk
Oyuncu
Nihan Büyükağaç Kimdir?
Nihan Büyükağaç
Oyuncu
Meltem Cumbul
Meltem Cumbul
Oyuncu
Gülse Birsel
Gülse Birsel
Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir