İlgini çekebilir

Tuğçe Koçak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.02.2017 10:31
Nur Tuğba Algül

Nur Tuğba Algül Kimdir ?

Nur Tuğba Algül Biyografisi

Haber Spikeri olarak tanınan Nur Tuğba Algül 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Mersinli olan Nur Tuğba Algül liseye kadar Mersin'de okumuş ardından da Balıkesir Üniversitesi'nde yüksek öğrenimini tamamlamıştır. 

Var mısın Yok musun? Yarışması ile Dikkat Çekti

Nur Tuğba Algül Acun Ilıcalı'nın sunduğu bir zamanların sevilen yarışma programı Var mısın Yok musun? adlı yarışma programına katılmıştır. Bu yarışma sayesinde ekranlarda dikkat çeken Nur Tuğba Algül, yarışmadan sonra ekran önünde çalışmak istediği için sunuculuk dersleri almıştır. 

Haber Bülteni Spikeri Olarak Çalıştı

Başarılı spiker Gülgün Feyman'dan aldığı sunuculuk eğitiminden sonra ekran macerası başlayan Nur Tuğba Algül, haber bülteni spikeri olarak ekran önüne çıkmıştır.

İlk olarak SkyTürk kanalında gece haberlerini sunan Nur Tuğba Algül, burada uzun süre görev aldıktan sonra NTV kanalına transfer olmuş ve bu kanalda da haber spikeri olarak görev almıştır. 

TV 8 Kanalında Program Sunuyor

Haber spikeri olarak ekranlarda yer aldıktan sonra farklı bir konsept ile yine ekran önünde yer alan Nur Tuğba Algül, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8 kanalında program sunuculuğuna başlamıştır. 

TV 8 ekranlarında yayınlanmış olan Ütopya isimli yarışmanın gündüz kuşağında yayınlanan programı "Ütopya Panorama" programının sunuculuğunu üstlenen Nur Tuğba Algül bu yarışmanın bitmesinin ardından yine TV 8 ekranlarında yayınlanmakta olan fenomen yarışma Survivor 'ın gündüz kuşağında yayınlanan ve yarışmada gelişen olayların kritiğinin yapıldığı Survivor Panorama'nın sunuculuğunu yapmaktadır. 

Nur Tuğba Algül Survivor Panorama programını eski Survivor yarışmacılarından biri olan Hakan Hatipoğlu ile birlikte sunmaktadır. 

Nur Tuğba Algül 2015 yılından beri iş adamı Mustafa Namlı ile evlidir. Çiftin bir de çocukları vardır. 

Nur Tuğba Algül Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Survivor Panorama
  • SkyTürk Haber Bülteni
  • NTV Haber Bülteni

Benzer Biyografiler

Hakan Hepcan Kimdir?
Hakan Hepcan
Sunucu
Gökhan Gözükan ( Survivor 2017 Gökhan )
Gökhan Gözükan
Yarışmacı
Selim Yuhay
Selim Yuhay
Sunucu
Müge Dağıstanlı
Müge Dağıstanlı
Sunucu
Elif Şadoğlu
Yarışmacı
Ogeday Girişken ( Survivor 2017 Ogeday ) Kimdir?
Ogeday Girişken
Yarışmacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.