İlgini çekebilir

Esat Polat Güler kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.12.2016 14:39
Nilperi Şahinkaya Kimdir?

Nilperi Şahinkaya Kimdir ?

Nilperi Şahinkaya Biyografisi

Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal ülkesinde dünyaya gelmiştir. Birçok ülke dolaşan ve maddi durumu rahat bir ailenin çocuğu olarak yetişen Şahinkaya, ilköğrenim sürecini Fransa’nın Paris bölgesinde tamamladıktan sonra ortaöğretim hayatını ise İsviçre’nin Bern eyaletinde tamamlayarak eğitim hayatına devam etmiştir.

2003 yılında ailesi ile birlikte Ankara’ya taşınarak ülkemize dönen Şahinkaya, Charles de Gaulle Fransız Lisesi’ne girdi ve burayı başarılı bir şekilde bitirdi. Sonrasında ise kendisine kariyer hedefi olarak oyunculuğu tercih eden Nilperi Şahinkaya, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nü kazanarak buradan da başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

TİYATRO HAYATI İLE BAŞLADI

Kendisini tamamı ile oyunculuğa kanalize eden ve okulu devam ederken çeşitli tiyatro kollarında girişimlerde bulunan Nilperi Şahinkaya, 2008 ile 2013 yılları arasında tiyatro oyunlarında yer almaya başlamıştır. Bilkent MSSF bünyesinde başlayan kariyeri şu sıralar Oyun Atölyesi kadrosunda devam ederek ilerlemektedir.

İLK DİZİ PROJESİNE 2009 YILINDA DENİZ YILDIZI İLE ÇIKTI

Güzelliği, fiziği ve genel kültürü ile birlikte çok kısa bir zaman dilimi içerisinde adından sıklık ile söz ettirmeyi başaran ve bu anlamda fark yaratan Nilperi Şahinkaya, öğrencilik yılları devam ederken televizyon ekranlarının sevilen dizisi Deniz Yıldızı kadrosuna girmiştir ve Hande karakterine hayat vermiştir.

Dizinin kadrosunda Begüm Topçu Turay, Cantuğ Turay ve Serhat Nalbantoğlu gibi isimler yer almıştır ve hafta içi hergün yayınlanan bir dizi projesi olarak ön plana çıkmıştır.

2010 YILINDA ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ PROJESİ GELDİ

Kendi döneminin reyting rekortmeni dizilerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çeken Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi kadrosunda yer alarak yine adından sıklık ile söz ettirmeyi başardı. Mesude karakterine hayat vermiş olduğu dizi projesinde kendisi ile birlikte Ayça Bingöl, Erkan Petekkaya, Wilma Elles, Mete Horozoğlu ve Aras Bulut İynemli gibi isimler yer aldı.

2014 YILINDA KİRAZ MEVSİMİ DİZİSİ İLE TANINDI

Gençlere yönelik aşk dizileri projelerinin başlama dönemlerinde en etkin projelerden birisi olarak dikkatleri çeken Kiraz Mevsimi dizisi kadrosunda yer aldı ve Şeyma karakterine hayat verdi. Kötü bir karakter olarak yinede herkes tarafından benimsenmiştir ve oyunculuk yetenekleri ile fark yaratmıştır.

Dizinin kadrosunda Özge Gürel, Serkan Çayoğlu ve Dağhan Külegeç gibi isimler yer almıştır ve 59 bölüm çekildikten sonra dizi final yapmıştır.

2016 YILINDA N’OLUR AYRILALIM PROJESİNDE YER ALDI

Yavaş yavaş adından çok ciddi şekilde söz ettirmeyi başaran Şahinkaya, 2016 yılında ise N’olur Ayrılalım dizisi kadrosunda başrol oynama şansına erişmiştir. Dizinin kadrosunda Nilay Duru, Aras Aydın, Gürgen Öz gibi isimler yer almıştır ancak 5 bölüm sonunda tutulmadığı için final yapmak durumunda kalmıştır.

2017 BU ŞEHİR ARKANDA GELECEK DİZİSİNE GİRDİ

2017 yılının ciddi anlamda iddialı projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisi kadrosuna girmiştir. Çok iddialı bir şekilde vizyona giren dizinin kadrosunda Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu ve Gürkan Uygun gibi usta isimler başrollerde yer almış ve Nilperi Şahinkaya’da eşlik etmiştir.

Nilperi Şahinkaya Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Serkan Börekyemez Kimdir?
Serkan Börekyemez
Oyuncu
Gürkan Uygun
Oyuncu
Fatma Toptaş Kimdir?
Fatma Toptaş
Oyuncu
Özge Gürel Kimdir?
Özge Gürel
Oyuncu
Serkan Çayoğlu Kimdir?
Serkan Çayoğlu
Oyuncu
Hilal Uysun Kimdir?
Hilal Uysun
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir