İlgini çekebilir

İnci Ertuğrul kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.11.2016 22:49
Nihan Büyükağaç Kimdir?

Nihan Büyükağaç Kimdir ?

Nihan Büyükağaç Biyografisi

Nihan Büyükağaç, 28 Eylül 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta halli bir ailenin evladı olarak yetişen ve küçük yaşlardan itibaren güzelliği ile de dikkatleri çeken Büyükağaç, son derece başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir. Bu eğitim hayatının sonunda da iyi bir üniversite okumuştur.

Başarılı lise hayatının ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olmayı başardı. Küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa ve tiyatroya çok ciddi anlamda meraklı olan Büyükağaç’ın güzelliği de bu anlamda kendisinin çok daha ileriye gidebilmesi için en büyük adımlardan birisi olarak da dikkat çekti.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Okulunu bitirdikten sonra çeşitli noktalarda tiyatro kollarında yer alan ve kendisini çok daha ileriye taşıyan Büyükağaç, 2005 yılında ilk projesi olarak Beşinci Boyut dizisi ile birlikte televizyon ekranlarında yer aldı ve oyunculuğu ile dikkatleri çekti.

Buradaki performansının ardından 2006 yılında Fırtına dizisi kadrosuna girdi ve Tamara karakrterine hayat verdi. Mükemmel oyunculuğu ile çok daha fazla dikkat çekti. Bu dizide aynı zamanda Burçin Terzioğlu, Murat Yıldırım, Erkan Can gibi isimler ile birlikte yer alma fırsatını da yakaladı.

Bu projenin hemen arkasından 2007 yılında Senden Başka dizisi kadrosunda da yer aldı. Bu dizide de başarılı bir performans sergileyen Büyükağaç, dizide Saadet Işıl Aksoy, Serdar Yeşin, Tolga Futacı, Ezgi Mola gibi isimler ile birlikte yer aldı.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Arada geçen sürede birçok farklı orta metraj dizi projesinde yer aldı. İlk beyazperde projesi ise 2009 yılında Yüreğine Sor filmi ile oldu. Bu filmdeki oyunculuğu çok sevilen isim, Feriye karakterine hayat vermişti. Filmde kendisi ile birlikte Tuba Büyüküstün, Kenan Ece, Hakan Eratik, Ayla Algan ve Şevval Sam gibi isimlerde yer aldı.

Bu projenin hemen ardından ise 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosuna girdi ve burada 3 sene boyunca usta isimler ile boy gösterdi. Gülşah Hatun karakteri ile ön planda yer alan bir isimdi. Dizide aynı zamanda Meryem Uzerli, Halit Ergenç, Burak Özçivit, Nur Fettahoğlu ve Mehmet Günsür gibi usta isimlerde yer aldı. Ülkemizin en büyük dizi projelerinden birisi oldu.

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl projesinin hemen ardından Sevdaluk dizisi kadrosuna girerek burada Fatma karakterine hayat verdi. Bu projede çok uzun sürmedi ve Büyükağaç, 2014 yılında Gönül İşleri dizisi kadrosuna girerek burada da yine sevilen bir karaktere hayat verdi. Dizide kendisi ile birlikte Sinem Kobal, Selma Ergeç, Bennu Yıldırımlar, Timuçin Esen ve Sezai Aydın gibi usta isimlerde yer aldı.

2015 yılında Gecenin Kraliçesi dizisi kadrosunda yer aldı ancak dizi çok kısa bir süre sonra yayın hayatına son verdi. 2016 yılında ise komedi filmi olarak beyazperdede yer alan Oflu Hocanın Şifresi 2 filmi kadrosunda kendisine yer buldu. Filmde aynı zamanda kendisi ile birlikte Çetin Altay, Ahmet Varlı, Köksal Engür, Didem Balçın gibi isimlerde yer aldı.

GÜNCEL PROJESİ

Yakın bir zaman dilimi içerisinde Ay Yapım imzası ile televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan Cesur ve Güzel dizisi kadrosunda da yer almaktadır. Dizi çok büyük beklenti ile gelecektir. Dizide kendisi ile birlikte Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün, Fırat Altunmeşe, Tamer Levent, Sezin Akbaşoğulları ve Serkan Altunorak gibi isimlerde boy gösterecektir.

Nihan Büyükağaç Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Fırat Altunmeşe Kimdir?
Fırat Altunmeşe
Oyuncu
Burak Hakkı
Burak Hakkı
Oyuncu
Dila Danışman Kimdir?
Dila Danışman
Oyuncu
Gonca Sarıyıldız Kimdir?
Gonca Sarıyıldız
Oyuncu
Ayşe Akın
Oyuncu
Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir?
Pınar Çağlar Gençtürk
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.