İlgini çekebilir

Barış Gönenen kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.08.2019 18:01
Nazan Kesal

Nazan Kesal Kimdir ?

Nazan Kesal Biyografisi

Nazan Kesal 1969 yılında Manisa'da dünyaya gelmiştir. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunu olan Nazan Kesal, Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde de yüksek lisansını tamamlamıştır. 

1996 yılından beri oyunculuk yapan Nazan Kesal, 1996 ve 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu bünyesinde oyuncu ve yönetmen olarak görev almıştır. Sonrasında ise Bursa Devlet Tiyatrosu, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul, Tiyatro Ayna gibi bir çok Tiyatroda çalışmıştır.

Kayıp Şehir Dizisi ile Dikkat Çekti

Nazan Kesal başarılı oyunculuk kariyerinde birçok önemli Tiyatro oyununda, Sinema filminde ve dizilerde rol almıştır. Ancak Nazan Kesal'ın ekranlarda en çok dikkat çektiği proje bir dönem Kanal D'de yayınlanan ve baş rolü Gökçe Bahadır, İlker Kaleli gibi isimlerle paylaştığı Kayıp Şehir dizisi olmuştur.

Kayıp Şehir dizisinde Nazan Kesal, Meryem karakterini canlandırmıştır.

Kayıp Şehir dizisinden sonra ekranlarda yine birçok sevilen yapımda rol alan Nazan Kesal, Bugünün Saraylısı dizisinde Üftade, Hicran Yarası dizisinde Hicran, Aşk ve Ceza dizisinde Sevgi karakterine hayat vermiştir.

Nazan Kesal ayrıca Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu ile birlikte Delibal filminde rol almıştır. 

Fazilet Hanım Ve Kızları Dizisinde Fazilet Rolü

Star TV ekranlarında yayınlanan ve Deniz Baysal, Afra Saraçoğlu, Çağlar Ertuğrul gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde baş rolde yer alan Nazan Kesal, bu dizide Fazilet rolünü canlandırdı.

Özel Yaşamı

Nazan Kesal 2005 yılından beri Oyuncu ve Doktor Ercan Kesal ile evlidir. Çiftin Poyraz Kesal adında bir de oğulları vardır. 

Başarılı oyuncu Nazan Kesal, Star TV kanalında Eylül ayında izleyicilerle buluşacak olan ''Çocuk'' adlı dizide Asiye karakterini canlandıracak.

Nazan Kesal Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ahmet Mekin Biyografi
Ahmet Mekin
Oyuncu
Mehmet Mehmedof
Mehmet Mehmedof
Oyuncu
Afra Saraçoğlu
Afra Saraçoğlu
Oyuncu
Alp Navruz
Alp Navruz
Oyuncu
Okan Yalabık
Okan Yalabık
Oyuncu
Eser Karabil
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.