İlgini çekebilir

Uzay Heparı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.03.2017 20:59
Nail Kırmızıgül

Nail Kırmızıgül Kimdir ?

Nail Kırmızıgül Biyografisi

1965 Gaziantep doğumlu olan oyuncu Nail Kırmızıgül, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. 

Ekranlarda ilk olarak Meltem Cumbul ile Mehmet Ali Alabora'nın baş rol oynadığı Yılan Hikayesi adlı dizi ile tanınan Nail Kırmızıgül bu dizide komiser Cem karakterini oynamıştır.

Propaganda adlı sinema filminde de rol almış olan Nail Kırmızıgül bu filmde de Kemal Sunal ve Metin Akpınar gibi usta oyuncularla çalışma fırsatı yakalamıştır.

Oyunculuk kariyerinde sırasıyla İki Arada dizisinde Ender, Sil Baştan dizisinde Cumhur, Arka Sokaklar'da Cevher, Yılanların Öcü dizisinde Kamuran karakterine hayat veren Nail Kırmızıgül, tiyatro ve sinemada da başarılı oyunculuğunu devam ettirmiştir.

Evlat Kokusu Özcan Rolü

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve ses getiren yapımlar arasına girmeyi başaran Evlat Kokusu dizisinde Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Murat Han gibi isimlerle rol alan Nail Kırmızıgül, Evlat Kokusu dizisinde Pınar Çağlar Gençtürk 'ün canlandırdığı Meryem karakterinin eşi Özcan rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Nail Kırmızıgül Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Özlem Çınar Kimdir?
Özlem Çınar
Oyuncu
Zafer Ergin Kimdir?
Zafer Ergin
Oyuncu
Cemal Toktaş Kimdir ve Biyografi
Cemal Toktaş
Oyuncu
Barış Kılıç Kimdir?
Barış Kılıç
Oyuncu
Uğur Pektaş (Arka Sokaklar Murat) Kimdir?
Uğur Pektaş
Oyuncu
Hande Kaptan Kimdir?
Hande Kaptan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.