İlgini çekebilir

Ali Kemal kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 08.12.2016 09:56

Mustafa Yıldıran Foto Galeri

Mustafa Yıldıran Kimdir?
Mustafa Yıldıran Kimdir?

Mustafa Yıldıran, günümüz televizyonlarının en popüler ve en çok merak edilen isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa çok ciddi anlamda meraklı olan ve zaman içerisinde kendisini bu anlamda geliştiren Yıldıran, küçük yaşlarından itibaren oyunculuk eğitimleri almış ve okulunda da aktif bir şekilde görev almıştır.

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü 2001 yılında kazanmıştır ve 2005 yılında buradan başarılı bir şekilde mezun olarak kısa bir zaman dilimi içerisinde profesyonel kariyerine adım atmıştır. Bu kariyer beraberinde çok daha farklı seçenekleri getirmiştir. Tiyatro üzerinde özellikle durmuştur.

TİYATRO HAYATI

Mustafa Yıldıran, enteresan görüntüsü ve mükemmel oyunculuk yetenekleri ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde adından ciddi anlamda söz ettiren isimlerden birisi olarak dikaktleri çekmeyi başarmıştır. Devlet tiyatrolarının zaman içerisinde kadrolu sanatçılarından birisi olarak ön plana çıkmıştır.

Özellikle görüntüsü ile birlikte oyunculuk sektörünün en iyileri arasına girmeyi başaran Yıldıran, birçok önemli tiyatro organizasyonu içerisinde yer alarak kendisini geliştirmiş ve kariyerinde somut adımlar atma yoluna gitmiştir.

FİLİNTA DİZİSİ İLE 2015 YILINDA TANINDI

TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yaratan projelerden birisi olarak ön plana çıkan Filinta dizisi kadrosunda ilk televizyon deneyimini edinme şansına sahip oldu. Ustalar ile dolu bir oyuncu kadrosu içerisinde yer aldı.

Dizinin deneyimli oyuncu kadrosunda Onur Tuna, Mehmet Özgür, Serhat Tutumluer ve Naz Elmas gibi isimler yer aldı ve proje adından çok ciddi anlamda söz ettirerek uzun bir süre devam ettikten sonra başarı ile yayın hayatını noktalamıştır.

İÇERDE DİZİSİ İLE KARİYERİNİN ZİRVESİNE ULAŞTI

2016 yılında ekrana gelen diziler içerisinde reyting rekorları kırmayı başaran İçerde dizisi kadrosunda da kendisine yer bulmayı başaran Yıldıran, çok ciddi anlamda ön plana çıkan bir oyunculuk örneği sergilemiş ve kötü karakter olmasına rağmen dizinin en sevilen isimlerinden birisi olarak dikkat çekmiştir. Dizide MESTAN karakterine hayat vermiştir.

Dizinin profesyoneller ile dolu oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Bensu Soral gibi isimler yer almıştır.

Söz Dizisi

Mustafa Yıldıran Kişisel Bilgiler

Mustafa Yıldıran Kaç Yaşında?Mustafa Yıldıran'ın yaşı ile alakalı henüz net bilgiye ulaşılamamıştır.
Mustafa Yıldıran Nereli?Mustafa Yıldıran, İstanbul'lu olduğu bilinmektedir.
Mustafa Yıldıran EğitimiMustafa Yıldıran, Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Rol Aldığı Projeler

  • 2015 - Filinta
  • 2016 - İçerde
  • 2017 - Söz

Benzer Biyografi Yazıları

Çetin Tekindor
Çetin Tekindor
Oyuncu
Nil Günal
Nil Günal
Oyuncu
Seyithan Özdemir Kimdir?
Seyithan Özdemir
Oyuncu
Melissa Yıldırımer
Melissa Yıldırımer
Oyuncu
Beran Soysal
Beran Soysal
Oyuncu
Duygu Sarışın
Duygu Sarışın
Oyuncu

Filinta, İçerde, Söz, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.