İlgini çekebilir

Ceren Erginsoy kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.10.2018 15:35
Mustafa Mert Koç Kimdir?

Mustafa Mert Koç Kimdir ?

Mustafa Mert Koç Biyografisi

Adını Instagram ile duyurmayı başarmış olan Mustafa Mert Koç aslen kimdir? TV ekranlarında Yeter adlı dizide yer aldığı Mert karakteri ile geniş kitlelerin tanıdığı Mustafa Mert Koç, ünlü olmadan önce instagram’daki hesabında paylaştığı fotoğraflarla meşhur oldu. Kıvanç Tatlıtuğ’a benzeyen ve bazıları tarafından onun tahtını elinden alacağını öne sürdükleri Mustafa Mert Koç, oyunculukta da başarılı olduğunu oyunculuk kariyerine başlar başlamaz göstermiş oldu. Şimdilik genç yaşına göre bir sinema bir de dizi filminde rol aldığı için kariyerinin henüz çok başlarında olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Öncesinde ise Türk Telekom’da basketbolcu olarak spor kariyerine sahip olan oyuncu sosyal çevrelerce tanınır tanınmaz 110 kilodan 83 kiloya düştüğünü de belirtmektedir. 

1994 doğumlu olan Mustafa Mert Koç Ankaralıdır. 83 kilogram ağırlığında ve 1,83 boyuyla ortalamanın üzerinde uzun boylu bir oyuncudur. Göz rengi ela ve saç rengi kahverengi olan yakışıklı oyuncu, Kova burcundandır ve Atılım Üniversitesi’nden mezun olmuş ancak kariyerine devam edebilmek ve profesyonel olarak sürdürmek için Tiyatro ve Sinema ile ilgili bir alanda da okumayı düşündüğünü beyan etmiştir. Bekâr olan Mustafa Mert Koç, ilk olarak Şafak Sezer’in yazıp yönettiği ve ilk ikisi kadar komik olmayı başarmış olan Kolpaçino 3. Devre isimli filmde yer almıştır.

Sinema filmi Kolpaçino 3. Devre dışında bir de yerli dizi olan Yeter’de rol almıştır. Yeter dizisinde Yekta’nın asistanı olarak karşımıza çıkmıştır. Instagram ünlüsü olan oyuncu ilerleyen yıllarda 30 bin takipçiye ulaşarak hızla hayranlarını katlamayı başarmıştır. Son zamanlarda sosyal platformların önümüze ne gibi imkânlar sunabileceğinin de güzel bir örneğini göstermiş oldu aslında. Sadece instagram’dan beğeni toplayarak kendisine iş imkânı sağlamış ve sinema ve izi projelerinde yer almayı başarmıştır. Başlı başına bu bile farklı bir başarı olarak örnek olacak nitelikte bir davranıştır.

Merak edilen konulara kendi hesabından cevap veren oyuncu kızlarla ilgili en çok ellerine dikkat ettiğini belirtmiştir Güzellikleri ne olursa olsun elleri güzel olmayan bir kıza ilgi göstermeyeceğini beyan etmiştir ve eller çok önemli demiştir. French ojeleri çok sevdiğini de yazısına eklemiştir. Doğallığı çok sevdiğini beyan eden genç oyuncu kız arkadaşı olacak kişinin oturmasını ve kalkmasını bilen bir kişi olmasını istediğini ve buna da çok önem verdiğini söylemektedir. Beğendiği bir kız olursa öncelikle ona ekleme talebini gönderdiğini fakat kabul ederse eklediğini kabul etmediği takdirde ise kafaya takmayarak unuttuğunu söylemiş, olura olur olmazsa olmaz diyerek bu konularda kafasını rahat tuttuğunu belirtmiştir. Kendisine karşı sosyal medya da gösterilen ilgiden dolayı hayli memnun olduğunu belirten genç ve yakışıklı oyuncu kariyerine devam etmek istediğini bunu hem profesyonel olarak sürdürebilmek için gerekli eğitimleri almaya kararlı olduğunu da eklemiştir.

Mustafa Mert Koç Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Fatih Koyunoğlu Kimdir?
Fatih Koyunoğlu
Oyuncu
Zerrin Tekindor Kimdir?
Zerrin Tekindor
Oyuncu
Leyla Tanlar Kimdir?
Leyla Tanlar
Oyuncu
Hakan Ummak
Hakan Ummak
Oyuncu
Pelin Karahan Kimdir?
Pelin Karahan
Oyuncu
Ebru Özkan Kimdir?
Ebru Özkan
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir