İlgini çekebilir

Ecem Üzgör kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 21.03.2021 12:35

Mustafa Küçük Foto Galeri

Mustafa Küçük (3)

Mustafa Küçük Kimdir?

Türkiye'nin en zengin 100 isminin açıklandığı Forbes Dergisinde 2016-2020 yılları arasında listeye girmiştir. LC Waikiki’nin sahibi Mustafa Küçük adım adım zirveye doğru ilerliyor çünkü derginin mart sayısında en zenginler listesinde 9. Sırada yer almıştır. 2020 yılında serveti 1.80 Milyar Dolardır.

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 1963 yılında dünyaya gelmiştir. Doğduğu ilçede üniversite kazanmasıyla başarının penceresini aralamıştır. 

Hayat mücadelesiyle alkışları üzerinde toplayan Küçük, doğduğu ilçede o yıl üniversite kazanan ikinci isim olmuştur. 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1985'te İstanbul Teknik Üniversitesinde Makine Mühendisliği alanında master eğitimi almıştır. 1986 da arkadaşının ailesinin 8 makinelik küçük atölyesinde iş hayatına adım attı. Bundan bir yıl sonra da Tema Tekstil’den gelen teklif ile bir apartmanın bodrum katında kendi atölyesini kurdu. İlk başlarda bir sekreter ve bir şoför, bir dikiş makinesi ve kesim masası ile iş hayatının temellerini attı. Bir müddet tedarikçi firmalarla çalıştı. Nakış, baskı ve boyahanelere yatırım yaptı.

1987 de LC Waikiki’nin dünyadaki bütün haklarını, üreticisi ve Türkiye lisansörü olan Tema Tekstil satın aldı. Bunun üzerine Küçük 1988 de Tema Tekstilin Genel Müdürlüğünün ardından Tema Holding’in Genel Koordinatörlüğünü üstlendi. 2001 yılında tamamen moda ve parakende sektörüne yönelmeye karar verdi. Günümüzde Küçük, pek çok gence hayat hikayesiyle örnek olmuştur. Şuan da ise halen Tema Grup’un CEO’su olarak hayatına devam etmektedir. LCW, LC Waikiki, South Blue ve X-Side markaları ile çalışmalarına devam ediyor.

Mustafa Küçük Kişisel Bilgiler

İş Hayatı

  • Taha Holding Grup CEO'su
  • Tema Tekstil Genel Koordinatörü
  • Tema Tekstil Genel Müdürü

Benzer Biyografi Yazıları

Mustafa Küçük
İş Adamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.