İlgini çekebilir

Turgut Üregül kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 20.01.2018 22:54

Mustafa Cengiz Foto Galeri

İşte Mustafa Cengiz'in Mal Varlığı!

İşte Mustafa Cengiz’in Mal Varlığı!

Hayatına yükselerek devam eden İş Adamı ve aynı zamanda GS Başkanı Mustafa Cengiz petrol şirketlerinde çalışmıştır…

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak seçilen Mustafa Cengiz kimdir? Nereli, hangi mesleği yapıyor? Zengin mi? İşte tüm sorularınızın cevapları...

Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep iline bağlı 140 bin civarında nüfusa sahip olan Nizip ilçesinde dünyaya geldi. Cengiz, ilkokul öğrenimini ve ortaokul hayatını aynı ilçede bitirdi. Gaziantep'in Atatürk Bulvarı civarında bulunan Gaziantep Lisesinden mezun oldu.

İyi bir üniversite kazanmak için sınavlara sıkı çalışmış ve  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazanmıştır. Cengiz, lisans eğitimini tamamladıktan sonra köylülerin örgütlü gücü olan Köy-Koop Merkez Birliği'nde kurucu uzman olarak çalışmıştır.

Kariyerinin sonraki zamanlarında ise İstanbul'da bulunan ve makine imalatı yapan TANSA firmasında genel müdür olarak görev yaptı. 12 Eylül 1980 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir-komuta zinciri tarafınca yapılan darbe sonrası görevinden ayrıldı. Kamudaki görevinden darbe sonrası ayrılan Cengiz, çalışmayı bırakmamış, bir çok ortadoğu ülkesinde farklı yerlerde çalışmalarına devam etmiştir.

Cengiz, işi gereği üç dil bilmekte ve bunlar; İngilizce, Arapça ve Fransızca dilleridir. Aynı zamanda evlidir ve bir çocuğu vardır.

Ortadoğu ülkelerine açılan Cengiz, petrol işine girmiş ve aldığı eğitimler sayesinde alanında ilerleyerek TABGİS  yani Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası'nda genel başkan olarak görevde bulunmuştur.

Mustafa Cengiz Galatasaray Spor Kulübü'nün 37.Başkanı Seçildi

Galatasaray Lisesi'nde yapılan genel seçimde eski başkan Dursun Özbek, sandıkların açılması ve Mustafa Cengiz'in başkan seçilmesinin ardından salonu terk etti. 

Olağanüstü seçiminde çoğu haber kanalları Dursun Özbek'in yeniden başkan olarak seçileceğini düşünüyordu. Sandıkların gündüz saatlerinde açılmaya başlanması ile açılan ilk sandıklarda Dursun Özbek devamlı Mustafa Cengiz'e fark atıyordu. Fakat diğer sandıkların açılması ile toplamda 1703 oy alan Mustafa Cengiz Galatasaray Spor Kulübü Başkanı oldu. Dursun Özbek ise 1623 oy alarak koltuğu devretti.

Mustafa Cengiz Kişisel Bilgiler

Başkanlıklar

  • - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı (20 Ocak 2018'de seçildi)

Benzer Biyografi Yazıları

Yasin Öztekin kimdir ?
Yasin Öztekin
Sporcu
Emre Çolak kimdir ?
Emre Çolak
Sporcu
Burak Elmas Kimdir?
Burak Elmas
İş Adamı
Eray İşcan kimdir ?
Eray İşcan
Sporcu
Sabri Sarıoğlu kimdir ?
Sabri Sarıoğlu
Sporcu
Umut Bulut kimdir ?
Umut Bulut
Sporcu

Galatasaray, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir