İlgini çekebilir

Ahmed Arif kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.01.2018 23:00
Mustafa Cengiz Kimdir?

Mustafa Cengiz Kimdir ?

Mustafa Cengiz Biyografisi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak seçilen Mustafa Cengiz kimdir? Nereli, hangi mesleği yapıyor? Zengin mi? İşte tüm sorularınızın cevapları...

Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep iline bağlı 140 bin civarında nüfusa sahip olan Nizip ilçesinde dünyaya geldi. Cengiz, ilkokul öğrenimini ve ortaokul hayatını aynı ilçede bitirdi. Gaziantep'in Atatürk Bulvarı civarında bulunan Gaziantep Lisesinden mezun oldu.

İyi bir üniversite kazanmak için sınavlara sıkı çalışmış ve  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazanmıştır. Cengiz, lisans eğitimini tamamladıktan sonra köylülerin örgütlü gücü olan Köy-Koop Merkez Birliği'nde kurucu uzman olarak çalışmıştır.

Kariyerinin sonraki zamanlarında ise İstanbul'da bulunan ve makine imalatı yapan TANSA firmasında genel müdür olarak görev yaptı. 12 Eylül 1980 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir-komuta zinciri tarafınca yapılan darbe sonrası görevinden ayrıldı. Kamudaki görevinden darbe sonrası ayrılan Cengiz, çalışmayı bırakmamış, bir çok ortadoğu ülkesinde farklı yerlerde çalışmalarına devam etmiştir.

Cengiz, işi gereği üç dil bilmekte ve bunlar; İngilizce, Arapça ve Fransızca dilleridir. Aynı zamanda evlidir ve bir çocuğu vardır.

Ortadoğu ülkelerine açılan Cengiz, petrol işine girmiş ve aldığı eğitimler sayesinde alanında ilerleyerek TABGİS  yani Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası'nda genel başkan olarak görevde bulunmuştur.

Mustafa Cengiz Galatasaray Spor Kulübü'nün 37.Başkanı Seçildi

Galatasaray Lisesi'nde yapılan genel seçimde eski başkan Dursun Özbek, sandıkların açılması ve Mustafa Cengiz'in başkan seçilmesinin ardından salonu terk etti. 

Olağanüstü seçiminde çoğu haber kanalları Dursun Özbek'in yeniden başkan olarak seçileceğini düşünüyordu. Sandıkların gündüz saatlerinde açılmaya başlanması ile açılan ilk sandıklarda Dursun Özbek devamlı Mustafa Cengiz'e fark atıyordu. Fakat diğer sandıkların açılması ile toplamda 1703 oy alan Mustafa Cengiz Galatasaray Spor Kulübü Başkanı oldu. Dursun Özbek ise 1623 oy alarak koltuğu devretti.

Mustafa Cengiz Foto Galeri

Başkanlıklar

  • - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı (20 Ocak 2018'de seçildi)

Benzer Biyografiler

Semih Kaya kimdir ?
Semih Kaya
Sporcu
Olcan Adın kimdir ?
Olcan Adın
Sporcu
Burak Elmas Kimdir?
Burak Elmas
İş Adamı
Burak Yılmaz kimdir ?
Burak Yılmaz
Sporcu
Jem Paul Karacan kimdir ?
Jem Paul Karacan
Sporcu
Ryan Donk kimdir ?
Ryan Donk
Sporcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.