İlgini çekebilir

Leyla Tanlar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 07.11.2018 13:47
Murat Topoğlu Kimdir?

Murat Topoğlu Kimdir ?

Murat Topoğlu Biyografisi

Dr. Murat Topoğlu, 1960 yılında Nevşehir'e bağlı olan Avanos ilçesinde doğdu. İzmir'de bulunan ve Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olan Dokuz Eylül'den Tıp Fakültesi bölümü mezunu olarak diplomasını aldı.

Dr. Murat Topoğlu'nun Akupunktur tedavisi çalışmaları

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra ''Akupunktur'' adı verilen Çin’de eski zamanlardan günümüze hala uygulanan ve vücudun belli noktalarına altın iğneler batırma şeklinde yapılan bir tedavi yöntemi üzerine çalışmalar yapmaya başladı. Sağlık Bakanlığınca 1985 yılında Sri Lanka'nın başkenti Kolomba'da Akupunktur üzerine bir akademide eğitim aldı. 3 yıl kadar eğitim aldıktan sonra Çin'de  Akupunktur tedavisi üzerine Master eğitimini tamamladı.  Çin özel yönetim bölgesi Hong-Kong'ta ve Pekin Şangay şehrinde çalışmalarını devam ettirdikten sonra Amerika'ya giderek bu tedavi yöntemi üzerinde kendisini geliştirdi.

Bir çok kanalda zayıflama yöntemleri hakkında videoları bulunmaktadır. Akupunktur tedavisi yanı sıra diyetisyen olarak da bilinir. İşte Kilo problemi olanlara verdiği bir çay tarifi;

Akupunktur tedavisi konusunda uzmanlaşan Dr. Murat Topoğlu, Gazi Üniversitesinde 2003 yılında eğitim verdi. Sonrasında Yedi Tepe Üniversitesinde ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde hizmet verdi.

İstanbul Şişli'de Akupunktur Tedavi Kliniği'ni açmıştır. İngilizce ve Fransızca dillerine hakim olan Topoğlu, iki evlilik yapmıştır. Evli olan Dr. Murat Topoğlu'nun bir oplu vardır. Kaç yaşında diye soracak olursanız, Topoğlu 58 yaşındadır.

 

Murat Topoğlu Foto Galeri

Katıldığı Organizasyonlar

  • 2000 - Fransa Lyon’da düzenlenen Kulak Akupunkturu Kongresi
  • 1996 - Akupunktur normlarının belirlenmesi Assamblesi
  • 2014 Houston Amerika WFAS kongresi
  • 2015 Toronto Kanada WFAS kongresi
  • 2016 Tokyo Japonya WFAS Kongresi
  • 2017 Aralık Pekin’de yapılan WFAS Dünya Kongresi

Benzer Biyografiler

Senai Demirci Kimdir?
Senai Demirci
Yazar
Feridun Kunak Kaç Yaşında?
Dr. Feridun Kunak
Doktor
Ayça Kaya
Ayça Kaya
Doktor
Dr. Ender Saraç Kimdir?
Dr. Ender Saraç
Doktor
Dilara Koçak
Dilara Koçak
Doktor
Halit Yerebakan Kimdir?
Halit Yerebakan
Doktor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir