İlgini çekebilir

Ozan Akbaba kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.07.2017 14:39
Murat Onbul Kimdir

Murat Onbul Kimdir ?

Murat Onbul Biyografisi

Bu yazıda Murat Onbul kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Murat Onbul kimdir? 1975 Eskişehir doğumlu olan ünlü yönetmen Murat Onbul uzun dönem Eskişehir de hayatını devam ettirmiştir. Çocukluk yıllarının büyük bir bölümünü bu ilde geçiren yönetmen çocukluk döneminde güzel bir çocukluk ve gençlik geçirdiğini ifade ediyor.

Okul hayatında ise pek başarılı odluğu söylenemeyen yönetmen okul hayatı boyunca sırada öğrencilerin arasında olduğunu ifade ediyor. Eskişehir doğumlu yönetmen birçok başarılı klip çekerek de sanat dünyasında aktif rol almıştır. Birçok klip çekiminde bulunan Murat Onbul farklı bakış açısı ile kliplere kendi tarzını ve sanatını katıyor.

Önemli Projelerde Yer Aldı

Başrollerinde Şebnem Bozoklu ve Uğur Polat'ın yer aldığı dizi Ulan İstanbul'un yönetmenidir. Leyla ile Mecnun dizisinde yönettiği bölümlerle tanınmıştır. Büyük küçük birçok dizi ve reklam çekimlerinde yönetmenlik yapan başarılı isim son on yıldır önemli projelerde yer almıştır. Büyük küçük demeden birçok projede yardımcı yönetmen olarak ve yönetmen olarak görev alan isim dizi ve klip çekimlerinde aranan isim olma yolunda önemli başarılara imza atıyor. Bu anlamda kendini geliştirme yolunda önemli adımlar atarak pek çok eğitimi de alarak kendini yönetmenlik konusunda eğitmektedir.

Ulan İstanbul Dizisi: Şebnem Bozoklu Kimdir ve Uğur Polat Kimdir

Kısa Sürede En Çok Aranan İsim Oldu

Almış olduğu eğitimlerle kendini geliştirme yolunda önemli başarılara imza atan isim ayrıca başarılı isimlerle çalışarak da kendini yönetmenlik anlamında eğiterek sektörde yer almıştır. Sanat dünyasında birçok başarılı projesi ile tanınan Murat Onbul seyircinin de beğenisini kazanacak pek çok proje ile sanat dünyasında önemli işlere imzasını atmıştır.

Klip çekimlerine ağılık verse de son olarak Baba Candır adlı dizinin yönetmenlik koltuğunda oturmuş ve bu dizi ile oldukça başarılı bir performans elde etmiştir. Son yıllarda elde etmiş olduğu bu başarı ile kısa sürede sanat dünyasında aranan isimler arasında yer alan Murat Onbul klip ve dizi çekimleri projelerinde büyük başarılar elde etmiştir.

Diğer yönetmenlerin aksine neşeli karakteri ve işine olan saygısı ile yanında çalışanlarla birlikte ailevi ilişkiler kurarak çalışmaktadır. Bu düşüncesi ve davranışı ile ekibinde yer alan birçok kişi Murat Onbul’u seviyor ve birlikte aynı projede yer almaktan oldukça mutludurlar. Ekibi ile olan sıcak ve samimi ilişkileri aynı şekilde hayat felsefesinde de devamlılığı olan bir davranış olduğunu görüyoruz. Çevresinde pek çok sevdiği arkadaş olan Murat Onbul gezmeyi ve eğlenmeyi seven bir kişiliğe sahiptir.

Kısa süre içerisinde bulunduğu ve bulunacağı projelerle en çok aranan ve bilinen isim olan Murat Onbul sanat dünyasında başarı basamaklarını sağlam adımlarla ve hızlı bir şekilde çıkıyor. Başrollerinde yer alan önemli isimlerden biri olan Şebnem Bozoklu ve Uğur Polat, Ulan İstanbul dizisinde oynamıştır ve yönetmeni ise Murat Onbul’dur. Ayrıca Kış Güneşi dizisinde de görev almıştır.

Murat Onbul Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Kış Güneşi - 2016
  • Baba Candır Baba Candır - 2015
  • Ulan İstanbul Ulan İstanbul - 2014
  • Bir Aşk Hikayesi Bir Aşk Hikayesi - 2013
  • Leyla ile Mecnun 1. ve 3. Sezon - 2011-2012

Benzer Biyografiler

Fırat Tanış Kimdir?
Fırat Tanış
Oyuncu
Tuna Kırlı Vikipedi
Tuna Kırlı
Oyuncu
Ahmet Mümtaz Taylan Kimdir?
Ahmet Mümtaz Taylan
Oyuncu
Ushan Çakır
Ushan Çakır
Oyuncu
Gözde Türkpençe
Gözde Türkpençe
Oyuncu
Erkan Kolçak Köstendil Kimdir?
Erkan Kolçak Köstendil
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir