İlgini çekebilir

Oktay Kaynarca kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 02:51

Murat Kepez Kimdir ?

Murat Kepez Biyografisi

Murat Kepez kimdir? Birçok filmde yönetmenlik yapmış ve başarısı ile ödül almış biridir. Genç yaştan itibaren dizi sektörü içerisinde yer almıştır. Bu sayede de adını sinema sektörü içerisinde duyurmayı başarmıştır. Ortaya çıkan kaliteli işler sonucunda da kendisini ispatlamıştır. Ayrıca bazı projelerde sanat asistanı olarak da görev yapmıştır. Burada edindiği tecrübe ve birikim ışığında gelecekteki projelerine de ışık tutmuştur. Yardımcı sanat yönetmenliği de yapmıştır. Profesyonel bir şekilde yönetmenlik ve senaryo yazımı ile uğraşmaktadır. Birçok sinema filminin senaristliğini yapmıştır. Aynı zamanda televizyon dizilerinde de senaristlik yapmıştır.

Murat Kepez Senaryoları

Senaryo yazımı konusunda oldukça tecrübeli olan Murat Kepez ortaya çıkardığı kaliteli sonuçlar ile tanınmaktadır. 2014 yılında en çok izlenene sinema filmleri arasında yer alan Çarşı Pazar filminin senaryosunu yazmıştır. Oldukça başarılı olan film seyirciden de tam not almıştır. Kalitesi ve komedisi ile ön planda yer alması ve sahneleri ile de oldukça çok konuşulmuştur. Senaryo yazma konusunda oldukça başarılı olan Murat Kepez bu başarısı hayal gücüne bağlıyor. Ayrıca gerekli eğitimleri de alarak alt yapısını güçlendirmiştir. Bu sayede de başarılı çalışmalara imza atmıştır. 2016 yılında BKM oyuncularının ye aldığı Dedemin Fişi sinema filminin de senaryosunu yazmıştır. Dedemin Fişi konusu itibari ile oldukça eğlenceli bir film olarak ön planda yer almaktadır. İzlediğinizde kahkaha atmaya doyamayacaksınız. 2017 yılında vizyona giren ve seyirciden tam not alan Kolonya Cumhuriyeti filminin de senaryosunu yazmıştır. Uzaylıların dünyayı istila etmesi ve Amerika’nın bu ülkeye savaş ilan etmesi ile ülke zor durumda kalır. Konusu itibari ile oldukça ilginç olan film yüksek bir bütçe ile vizyonda yer almıştır. Ayrıca hasılat olarak da beklenen hedeflerin üstünde bir hasılat geliri elde etmiştir. Murat Kepez çalışması olması ile ön planda yer alan filmi birçok kişi izlemiştir. Aynı zamanda bu filmin yönetmenlik görevini de üstlenmiştir. Bu sayede kalite daha artış göstermiştir.

Sanat asistanı olarak Adını Sen Koy sinema filminde de görev almıştır. Murat Kepez burada da başarılı işlere imza atmıştır. Film en çok izlenenler kategorisinde yerini almıştır. Ters Köşe televizyon dizisinde sanat ekibinde yer almıştır. Cennet Beklerken sinema filminde ise yardımcı sanat yönetmeni olarak yer almıştır. Murat Kepez tecrübesi ile önde olan bir yönetmendir. Bundan dolayı önümüzdeki günlerde kaliteli işlere imza atarak seyircinin karşısına çıkacaktır. Yönetmenlik yaptığı tüm filmler en çok izlenenler arasında yerini almıştır. Ayrıca senaryo yazımında da ödülleri olan ünlü yönetmenin başarı hala devam etmektedir. Daha çok komedi kategorisinde yazmayı sevmesi ile de tanınmaktadır. Bu da kaliteli işletin çıkmasına yardımcı olmuştur.

Murat Kepez Foto Galeri


1 Yorum

  1. Feriz çöllüoğlu

    8 Eylül 2022 at 01:22

    Kaç yılında doğmuş eğitimi ne vs. Ne biçim biyografi..

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir