İlgini çekebilir

Melisa Lara Cantez kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.06.2017 02:06
Murat Cemcir Kimdir?
indirim7.com

Murat Cemcir Kimdir ?

Murat Cemcir Biyografisi

Bu yazıda Murat Cemcir kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Son dönemlerde adını televizyon ve filmlerde sıkça duyduğumuz isim Murat Cemcir kimdir? Murat Cemcir, 30 Kasım 1976 tarihinde Tokat'ın Niksar İlçesinde doğmuştur.

Gürcü asıllı olan babası hayatını kamyon şoförlüğü yaparak idame ettirmiştir. Bir kız kardeşi vardır. Hatay'da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi'nin otomotiv bölümünden mezun olan Murat Cemcir hayatını oyunculuk yaparak sürdürmeyi seçmiştir. 2001 yılından beri İstanbul'da yaşamını sürdürmektedir. 2010 yılında kendisi gibi oyunculuk yapan Ahmet Kural'la "Çalgı Çengi" filminde oynamasından sonra keşfedilmiştir.

At biniciliği ve Wing Chun ile de ilgilenmekte olup Wing Chun'da üç dan derecesi vardır. İlk projelerinde pek tutulmayan Murat Cemcir, sonrasında başrollerini Ahmet Kural'la beraber oynadıkları "İşler Güçler", "Düğün Dernek" gibi projelerin ardından ikili duayen haline gelmiştir ve izleyici tarafından çok sevilmiştir.

Ahmet Kural Kimdir?

Gerçek hayatta da ikilinin sıkı dost olduğu bilinmektedir. Ve her geçen gün projelerini ve kendilerini geliştirip daha güzel dizilere, filmlere imza atmaktadırlar. Çok renkli olan bu oyuncu aynı zamanda iyi derecede Gürcüce konuşabilmektedir. Filmlerinde, dizilerinde sık sık doğduğu yer olan Tokat'ın ve Niksar'ın adını zikretmektedir.

Yazar Not: İşler Güçler dizisinde Murat Cemcir'in en güzel kapaklarından biri olduğunu düşündüğüm sahneyi izlemenizi tavsiye ederim.

Murat Cemcir Kimdir ve Filmleri

 Murat Cemcir ilk projeleri olan Takva, çok sevilen bir dizi olan Bir Bulut Olsam da Asili canlandırarak,  Küstüm çiçeğinde Hidayeti Canlandırarak ve Üsküdar'a Giderken Oğuz Cemcir rolünü canlandırarak yan roller de oynamış Behzat Ç.' De konuk oyuncu olmuştur.  Daha sonraları daha iyi projelerde daha iyi rollerde yer alan Murat Cemcir, ilk iyi işini ''Çalgı Çengi'' ile yapmıştır ve ilk olarak burada dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu proje onun tanınmasını sağlamıştır.

Projelerinde genellikle birlikte yer aldığı isim olan Ahmet Kural'la yaptığı projeler bir bir tutmaya başlamış ve "Çalgı Çengi"  den sonra daha iyi projelere imza atmıştır. Özellikle "İşler Güçler", "Düğün Dernek" çok tutulan projelerinden olmuştur.

Murat Cemcir Dizileri

Kardeş Payı adlı diziyle sevilen işler yapmaya devam etmişlerdir.  Asıl parlaması yollarının Ahmet Kural'la kesiştiği dönemden belirli bir süre sonra olan Murat Cemcir iyi işlerine Ahmet Kural'la imza atmıştır. İkilinin sevilmesinde ki en etken olay ikisinin samimi ve içten, halktan biri gibi olmasından ve öyle rol yapmalarından kaynaklı olduğu düşünülmektedir. Bu ikilinin ayrılmaz parçası olan Murat Cemcir uzun süren başarısızlıklarını Ahmet Kural'la üzerinden atıp çok daha iyi ve sevilen projelerde yer aldı. İkili başarılı ve sevilen projelerine devam etmektedir.

Daha önce; 2009'da Ramazan Güzeldir'de  dilenci Tankut rolünde yer almıştır. 2008'de Gazi'de yine 2008'de Kurbanlık 'da Fakir Adam rolünde oynamıştır, 2006' da Polis' de Komiser Hüseyin rolünde, 2006' da Pars: Kiraz Operasyonu'nda Kargo müdürü rolünde, 2002'de Sırlar Dünyası Sır Kapısı'nda Fatih Hoca rolünde, 2012'de Yer Altında Sinan rolünde oynayarak küçük sayılabilecek işlerde yapmıştır.

Murat Cemcir Twitter adresi: https://twitter.com/muratcemcir

Murat Cemcir Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Gazi
 • İşler Güçler
 • Kardeş Payı
 • Sır Kapısı
 • Sırlar Dünyası
 • Takva
 • Düğün Dernek
 • Çalgı Çengi
 • Ramazan Güzeldir
 • Bir Bulut Olsam
 • Üsküdar'a Giderken

Benzer Biyografiler

Erdal Tosun
Erdal Tosun
Oyuncu
Tuna Kırlı Vikipedi
Tuna Kırlı
Oyuncu
Sadi Celil Cengiz Kimdir?
Sadi Celil Cengiz
Oyuncu
Devrim Yakut Kimdir?
Devrim Yakut
Oyuncu
Ahmet Kural Kimdir?
Ahmet Kural
Oyuncu
Ayhan Taş
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir