İlgini çekebilir

Kerem Bekişoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2017 17:51
Müjgan Ferhan Şensoy

Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir ?

Müjgan Ferhan Şensoy Biyografisi

Müjgan Ferhan Şensoy Usta Tiyatro Oyuncusu Ferhan Şensoy ile Derya Baykal'ın büyük kızlarıdır. Müjgan Ferhan Şensoy, 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini ABD'nin New York kentinde tamamlayan Müjgan Ferhan Şensoy 2011 yılında Tisch School of Arts'dan mezun olmuştur.

Kardeşi Derya Şensoy da kendisi gibi oyuncu olan M. Ferhan Şensoy, kız kardeşinin aksine sinema filmlerinden ve ekran önündeki projelerden daha çok Tiyatro oyunlarında yer almayı tercih etmiştir.

2002 yılından beri oyunculuk yapan M. Ferhan Şensoy, ilk olarak Sahibinden Satılık Birinci El Orta Oyunu'nda ailesi ile birlikte rol almıştır.

Babası Ferhan Şensoy'un yazdığı ve yönettiği Pera'daki Hayalet adlı Tiyatro oyununda da rol alan M.Ferhan Şensoy, Masal Müfettişi ile Nereye Gidiyor Lan Bu Gemi? adlı oyunlarda da rol almıştır. Zaman zaman annesi Derya Baykal'ın programında da yer alan M.Ferhan Şensoy, programda Derya Baykal ile farklı tasarımlara imza atmaktadır.

Müjgan Şensoy Çalıkuşu ve Fi Dizilerinde Rol Aldı

Tiyatro oyunları kadar olmasa da dizi projelerinde de rol alan M. Ferhan Şensoy, Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan ve Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu adlı TV dizisinde Burak Özçivit, Fahriye Evcen, Su Kutlu gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Fi Dizisi Oyuncu Kadrosu

2017 yılında ise Türkiye'nin ilk online dizisi olma özelliği taşıyan Fi dizisinde rol alan Müjgan Ferhan Şensoy, Fi dizisinde Can Manay'ın asistanlarından Zeynep karakterine hayat vermiştir. Müjgan Şensoy aynı zamanda Fi dizisinin müziklerini yapan Cem Öget ile uzun süredir mutlu bir beraberlik yaşamaktadır.

Müjgan Ferhan Şensoy Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Fi
  • Çalıkuşu
  • Nereye Gidiyor Lan Bu Gemi?
  • Pera'daki Hayalet
  • Masal Müfettişi
  • Sahibinden Satılık Birinci El Orta Oyunu

Benzer Biyografiler

Fahriye Evcen Kimdir?
Fahriye Evcen
Oyuncu
Mehmet Günsür (Fi Dizisi Deniz) Vikipedi
Mehmet Günsür
Oyuncu
Osman Sonant
Osman Sonant
Oyuncu
Emir Benderlioğlu
Emir Benderlioğlu
Oyuncu
Ebru Helvacıoğlu Kimdir?
Ebru Helvacıoğlu
Oyuncu
Ozan Güven
Ozan Güven
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.