İlgini çekebilir

Melisa Lara Cantez kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.05.2019 00:06
Müfit Can Saçıntı Kimdir?
indirim7.com

Müfit Can Saçıntı Kimdir ?

Müfit Can Saçıntı Biyografisi

Bu yazıda Müfit Can Saçıntı kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Müfit Can Saçıntı kimdir ve oyunculuğa nasıl başlamıştır. 5 Mart 1968'de Çorum'da doğmuştur. Babası asker olduğundan farklı okullarda eğitimine devam etmiştir. İlkokulu tam 6 ayrı okulda okumuştur. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokul son sınıfında iken TRT de çalışmaya başladığından okulu bırakmıştır. Okurken dergilerde çalışmaya başlamıştır.

Senaristliğe 1990 yılında Levent Kırca'nın yanında başlamıştır. 10 sene Olacak O kadar skeçlerinde yazar kadrosunda yer almıştır. Televizyona 1996 yılında bir program yaparak başlamıştır. Birçok dizi ve sinema filminde rol alan usta oyuncu izleyici tarafından ilk Çocuklar Duymasın da Mustafa Ali Karakteri ile tanınmış sonrasında Mandıra Filozofu ile yine aynı karakterde devam etmiştir. Mustafa Ali karakteri Birol Güven'in yarattığı bir karakter olup kendisine hayli yakıştırdığı bir roldür. Müfit Can Saçıntı bu film ile 2014 yılında izleyicisinin karşısına çıkmış ve beğenisini katlamıştır.

Ekran önüne geçmesi Birol Güven'in sayesinde olmuştur. Her zaman tiyatro sevdalısı olmuştur. Üç Baba Hasan adlı oyunun senaristliğini yapmıştır. Sayesinde ''Kapitalist Sisteme Karşıyım'' sözü herkes tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Müfit Can Saçıntı Kimdir ve Oynadığı Filmler, Diziler

Televizyona 2002 de Aranan Adam adlı bir eğlence programı ile başlamıştır. Şakamera, Şakkadanak gibi bu programlar hayli ilgi görmüştür. Bu TV yapımlarında senaryoya imza atmıştır. Birol Güven'le başladıkları bu yolda hızlı ilerlemeler kaydetmişlerdir. Metin yazarlığı ve yönetmenlik sonrasında ekran önüne geçmek fikri doğmuştur. Mandıra Filozofu ve Mandıra Filozofu İstanbul filmleri izleyici tarafından hayli beğenilmiş filmleridir. Bu filmde Rasim Öztekin ve Ayda Aksel'le inanılmaz bir performans örneği sergilemişlerdir.

Rasim Öztekin KimdirAyda Aksel Kimdir

2011 yılında başlayan Seksenler dizisindeki performansı ise bir başka takdir noktasıdır. Müfit Can Saçıntı ve konuşma şekli ve üslubu denilince beğeni bir başka yöne kayar. Mustafa Ali karakteri doğmuştur.2 senelik Çocuklar Duymasın dizisindeki oyunculuğu da ön planda sayılanlar arasındadır.

Müfit Can Saçıntı Kimdir ve Senaryo Yazdığı Filmler, Diziler

1986 da Olacak O kadar senaryo kalemleri arasında başladığı bu yolculukta, Emret Komutanım, Yalancı Romantik, Çocuklar Duymasın, Arka Sıradakiler, Zengin Kız Fakir Oğlan sayılabilir. Senarist ve yönetmen olan Müfit Can Saçıntı senaryosunu yazdığı ''Kahrolsun Şey''  ile Amerika’dan Onur ödülü almıştır.

Nisan 2017 de üçüncü uzun metrajlı filmi olan Yaşamak Güzel Şey hem eğlenceli, hem komik, hem felsefi hem de cesur yaklaşımları ile dopdolu olan bir film. Samimiyeti, güler yüzlülüğü her filmine yansıtmayı bilen oyuncu tek bir cümle ile büyük güçler yaratabilecek ifadeler taşımaktadır. Yaşamak Güzel Şey de gerçek mutluluğun aslında bedava olduğunu vurgulamıştır. Hayatın olumsuzluğuna rağmen olumlu olabilmenin gücünü anlatan bir filmdir. Bildiğiniz üzere Türkiye'de bir zenci fantezisi bulunuyor. İrili ufaklı bir çok kesimin esprilerine dahi ortak olmuştur bu muhabbet. 

Müfit Can Saçıntı Kimdir ve Tiyatro Oyunları

Müfit Can Saçıntı için tiyatro ilk göz ağrısı olarak nitelendirilebilir. Oyunları arasında Keloğlan He-Man'e Karşı , Hangi Yüzle, Üç Baba Hasan ve Öteki Türkiye sayılabilir. Lafını Esirgemeyenler tek kişilik oyununda da Saçıntı izleyicilerine yine kelimeleriyle dokundurmayı başarmıştır. Müfit Can Saçıntı instagram adresi: https://www.instagram.com/mufitcansacinti/

Müfit Can Saçıntı Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Çocuklar Duymasın
 • Mandıra Filozofu
 • Keloğlan He-Man'e Karşı
 • Hangi Yüzle
 • Üç Baba Hasan
 • Öteki Türkiye
 • Lafını Esirgemeyenler
 • Mandıra Filozofu İstanbul
 • Şakamera
 • Şakkadanak
 • Seksenler

Benzer Biyografiler

İlker Ayrık Kimdir?
İlker Ayrık
Oyuncu
Bahar Süer
Bahar Süer
Oyuncu
Yasemin Çonka Kimdir?
Yasemin Çonka
Oyuncu
Nilgün Karababa Kimdir?
Nilgün Karababa
Oyuncu
Ayşecan Tatari
Ayşecan Tatari
Oyuncu
Özlem Türkad Kimdir?
Özlem Türkad
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir