İlgini çekebilir

Boğaç Aksoy kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.10.2016 11:52

Miray Daner Kimdir ?

Miray Daner Biyografisi

15 Ocak 1999’da dünyaya gelen genç oyuncu, İstanbul doğumludur. Liseyi Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde okumaktadır. Müzik ile ilgili eğitimini piyano ve çello üzerine almaktadır. Şarkı söylemeyi sevdiğini ve yakın çevresi tarafından sesinin beğenildiğini de belirtmiştir. Ses eğitimi de alarak oyunculuk açısından kendisini başarılı kılacak özellikleri de kazanmaya devam etmektedir. Annesi de psikolog olan genç oyuncu, ilerisi için de oyunculuğu açısından yine katkı sağlayacağını düşündüğü psikoloji bölümünde okumak istediğini belirtmiştir.

Kariyerine on yaşında iken, 2009-2010 sezonunda 23 Nisan 2009 Aslan Max Ödülleri’nde En Sevilen Çocuk Dizisi ödülünün sahibi olmayı başarmış olan Bez Bebek isimli dizide aldığı bir rolle başlamıştır. Daha sonra ise Papatyam isimli dizide 4 sezon boyunca yer alarak uzun soluklu oyunculuk yapmıştır. 121 bölüm boyunca Papatyam dizisinde Gonca karakteri ile ekranlarda yer alan Miray Daner, bu dizide Metin Akpınar ile birlikte oynamış olmasının kendisine çok şey kattığını, set disiplininden, oyunculuğa kadar öğrendiği pek çok şeyin O’nun sayesinde olduğunu belirtmiştir. Disney Channel Türkiye kanalında yayınlanan Zil Çalınca isimli çocuk dizisinde de başrol oynamıştır. Burada canlandırdığı Duygu karakteri tüm çocuklar tarafından da sevilerek takip edilmiştir. Papatyam dizisinden sonra oyunculuğu bir meslek olarak da icra etmeye karar verdiğini belirtmiştir.

Oyunculuğunu beğendiği sanatçılar olarak Natalie Portman, Jennifer Lawrence ve Cate Blanchett gibi ünlü Hollywood’lu oyuncuların ismini saymaktadır.

2013 senesinde komedi türündeki çocuk filmi olan Arkadaşım Max’de küçük bir çocuğun ablasını rolünde yer almıştır. Çınar Ağacı isimli dizide de ergenlik çağının başındaki şımarık bir karakter olan Pelin karakteri ile yer almıştır.

Geniş kitlelerce tanınmasında büyük etkisi olan ve orijinali Amerika’da The O.C. ismi ile yayınlanmakta olan Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ile birlikte rol aldığı Medcezir dizisinde ise Serenay Sarıkaya’nın küçük kardeşi olan Beren Beylice rolü ile izleyici karşısına geçmiştir. 2013 yılında başlayıp 2015 yılında 77. bölümü ile izleyiciye veda eden dizide ilk sezon ana karakterlerden birisi olarak yer almıştır.  Serenay Sarıkaya ile uyumlu oyunculuğu beğenilerek takip edilmiştir.Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in baş rollerini paylaştığı  Vatanım Sensin isimli dizide de Cevdet ve Azize’nin memleket sevdalısı Hilal karakterini canlandırmaktadır. 

Halen Menajeri olan Tümay Özokur ile birlikte çalışmaktadır.

Miray Daner Foto Galeri

Oyunculuk Geçmişi

 • ---Dizi---
 • 2016 - Vatanım Sensin (Vatan Haini)
 • 2013 - Medcezir
 • 2012-2013 - Merhaba Hayat
 • 2012 - Zili Çalınca Avı
 • 2012 - Zili Çalınca
 • 2009-2011 - Papatyam
 • 2009-2010 - Bez Bebek
 • ---Film---
 • 2011 - Çınar Ağacı
 • 2013 - Arkadaşım Max

Benzer Biyografiler

Özge Gürel Kimdir?
Özge Gürel
Oyuncu
Songül Öden Bekar Mı?
Songül Öden
Oyuncu
Ozan Osmanpaşaoğlu
Ozan Osmanpaşaoğlu
Oyuncu
Yetkin Dikinciler Kimdir?
Yetkin Dikinciler
Oyuncu
Bergüzar Korel Kimdir?
Bergüzar Korel
Oyuncu
Hazar Ergüçlü Kimdir?
Hazar Ergüçlü
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.