Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2681
İlgini çekebilir

Zerrin Tekindor kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.11.2016 11:58
Metin Akdülger

Metin Akdülger Kimdir ?

Metin Akdülger Biyografisi

Metin Akdülger 1988 Bursa doğumludur. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Metin Akdülger, oyunculuk yapmak istediği için üniversite yıllarında Yıldız Kenter'den oyunculuk eğitimi de almıştır.

Oyunculuk üzerine hep istekli olan Metin Akdülger bu konuda aldığı eğitimlerden sonra Craft Tiyatro'nun Kaset isimli oyununda ilk kez sahne deneyimini yaşamıştır. Daha sonra bir sinema filmi deneyimi yaşayan Metin Akdülger, bu filmde felç geçiren bir futbolcuyu canlandırmış ve rolü için tam 17 kilo vermiştir. 

Tiyatro oyunlarında oldukça başarılı roller canlandıran Metin Akdülger'in ekranlarda en çok dikkat çektiği proje ise Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy gibi isimlerle birlikte rol aldığı Medcezir adlı dizi olmuştur. 

Metin Akdülger yeni sezonda ise Fox TV ekranlarında yayınlanacak ve yeni kadrosu ile merak uyandıran "Muhteşem Yüzyıl Kösem" adlı dizide Nurgül Yeşilçay'ın canlandıracağı Kösem Sultan'ın oğlu IV. Murat 'ı oynayacaktır.

Metin Akdülger Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Dilan Telkök ( Evlat Kokusu Cemre ) Kimdir?
Dilan Telkök
Oyuncu
Emre Ercin
Emre Ercin
Oyuncu
Nurinisa Yıldırım Kimdir?
Nurinisa Yıldırım
Oyuncu
Hazar Ergüçlü Kimdir?
Hazar Ergüçlü
Oyuncu
Nadir Sarıbacak Kimdir?
Nadir Sarıbacak
Oyuncu
Sinem Kobal Kimdir?
Sinem Kobal
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2681