İlgini çekebilir

Dila Tarkan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.12.2017 22:33
Metehan Sancaktar Kimdir?

Metehan Sancaktar Kimdir ?

Metehan Sancaktar Biyografisi

Metehan Sancaktar kimdir, 1996 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümüne başlamış ve eğitimine halen devam etmektedir.

Eski milli futbolculardan İlhan Sancaktar'ın oğlu olan Metehan Sancaktar, babasının aksine uzun bir süre profesyonel olarak basketbol oynamış fakat sakatlanmasının ardından basketbolu bırakmıştır.

Aslen Bosna-Hersek'li olan yakışıklı oyuncu 2016 yılında düzenlenen "Best Model Of Turkey" yarışmasında 4. olmuş ve "Best Photomodel" seçilmiştir. Modellik yapmakta olan ve oyuncu olmak isteyen Metehan Sancaktar, Ayla Algan'dan Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi, Asil Çağıl Zarafet ve Mankenlik Yürüyüş Eğitimleri ile Kayhan Yıldızoğlu Oyuncu Koçu Desteği eğitimlerini almıştır.

Ayrıca "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasının, 8 Ocak 2016 yılında düzelen programına yarışmacı olarak katılmış fakat 7. soruda seyirciye sorma joker hakkını kullanarak soruyu yanlış olarak cevaplayarak 1.000 TL ödül kazanmıştır.

İlk dizi tecrübesini 38 bölüm yayınlanan fakat final yapmadan yayından kaldırılan "Bodrum Masalı" isimli dizide yaşamıştır. Bodrum Masalı dizisinin 3. bölümüne konuk oyuncu olarak katılmıştır. Bir sonraki projesi ise 16 Aralık 2017 yılında yayına giren "Dostlar Mahallesi" dizisi olmuştur. Hafta sonu dizilerinden olan ve başrollerini Çağla Şıkel ve Alişan'ın oynadığı dizide Aykut karakterini canlandıracaktır.

Dostlar Mahallesi dizisi oyuncuları: Çağla Şıkel kimdir, Alişan kimdir, Hande Katipoğlu kimdir, İnan Ulaş Torun kimdir, Buse Varol kimdir

Metehan Sancaktar Foto Galeri

Metehan Sancaktar Projeleri

  • 2016 - Best Model Of Turkey Dördüncüsü
  • 2016 - Best Photomodel
  • 2016 - Bodrum Masalı (3. Bölüm)
  • 2017 - Dostlar Mahallesi Aykut

Benzer Biyografiler

Buse Varol Kimdir?
Buse Varol
Oyuncu
Sinem Ergin Kimdir?
Sinem Ergin
Oyuncu
Çağla Şıkel Kimdir?
Çağla Şıkel
Model
İnan Ulaş Torun Kimdir?
İnan Ulaş Torun
Oyuncu
Su Dura
Su Dura
Oyuncu
Brad Berke Bayrak Kimdir?
Berke Brad Bayrak
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.