İlgini çekebilir

Asena Atalay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.08.2018 03:15
Merve Toy Kimdir?

Merve Toy Kimdir ?

Merve Toy Biyografisi

Merve Toy, 1984 yılında Sakarya ili Adapazarı ilçesinde doğdu. Güzelliği ve neşesi ile dikkat çeken aynı zamanda spora olan ilgisi üzerine spor haberleri sunuculuğu yapan Merve Toy hakkında kısa ve doğru bilgilerle biyografisini hazırladık. Hayatına geçmeden önce hakkında bildikleriniz varsa yada yanlış olduğunu düşündüğünüz konular varsa bizlere iletişim bölümünden veya yorum kısmından iletebilirsiniz.

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünden mezun olarak tamamladı. Türk gazeteci, spor yazarı, program sunucusu ve spor yorumcusu olan Şansal Büyüka ile birlikte Maraton adlı programda yer almış ve stajını tamamlamıştır. Daha sonra Ercan Taner gibi sporun usta yorumcuları ve spikerleri ile bir arada yer almış ve kendisini futbol ve basketbol konularında geliştirmiştir.

Merve Toy ne iş yapıyor? Şuan hangi kanalda çalışıyor?

beIN Sports ve Türkiye'nin premier spor kanalı olan S-Sport kanalında sunuculuk ve yorumculuk yapmaktadır. Futboldan ziyade daha çok basketbol ile ilgilenmekte ve daha çok bu alanda kameraların karşısına çıkmaktadır.

Peki kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç? İnstagram Hesabı Ne?

Merve Toy 27 Aralık 1984 tarihinde doğdu ve 34 yaşında. Boyu ise 1.74 cm olan güzel isim, 60 kg ağırlığındadır. İnstagram hesabı: mervetoy

Merve Toy Foto Galeri

Şuan Yer Aldığı Proje

  • Bein Sports
  • S - Sport

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir