İlgini çekebilir

Ezgi Can Ural kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.07.2017 14:55
Merve Girgin Kimdir

Merve Girgin Kimdir ?

Merve Girgin Biyografisi

Bu yazıda Merve Girgin kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Merve Girgin kimdir? Merve Girgin 23 Eylül 1983 tarihinde İstanbul’da yaşamına başlamıştır. Lisans hayatını da bu alanda şekillendiren Merve Girgin, küçüklükten beri bu alanda kendini geliştirmek istemiştir. Hayallerinden peşinden giderek yönetmen olmayı başarmış ve Türkiye’de birçok dizide yönetmen olarak görev yapmıştır. Yaptığı dizilerin hepsi en çok izlenen ve sevilen diziler arasında hala yerini korumayı başarmıştır.

Yönetmen olarak görev aldığı ilk dizi olan Doktorlar dizisi hala başarısını korumaktadır. Hala yaz aylarında sürekli televizyon ekranlarında yayınlanmakta ve Türk halkı tarafından ilgiyle izlenmektedir. Bu yüzden yaptığı her çalışmada bu ilkeleri önemsediğini belirten Merve Girgin, yaptığı her çalışmanın en çok izlenen diziler arasına girmesinden mutluluk duyduğunu açıkladı.

Merve Girgin Kimdir ve Yönettiği Diziler

Alanında başarılı usta yönetmen birçok dizi ve filmde görev almıştır. Başarılı yönetmen daha ilkokul yıllarında sinemaya ve televizyon sektörüne ilgi duymaya başlamıştır. Bu yüzden bu ilgisi üzerinde okumaya ve eğitim almaya karar vermiştir. Bu yüzden küçük yaşlardan beri bu alanda kendini geliştirmek için elinden gelen her işi yapmıştır. Bu hayallerinden peşinden gitmiş ve okul hayatını bu şekilde şekillenmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra yönetmenlik yapmak için belirli kurumlara başvurmuştur. Bu alanda da kısa bir eğitim sürecinden geçirdikten sonra ilk olarak kısa film çekmeye başlamış daha sonra da televizyon dizilerinde yönetmenlik yapmaya başlamıştır. İlk olarak milyonların sevgisini ve beğenisini kazanan Doktorlar dizisini çekmiştir.

Doktarlar Dizisi Oyuncular Kimdir

Alanında ilk işi olan bu dizi ile çok fazla kitlelere hitap etti. Hala yaz aylarında tekrarı yayınlanan bu dizi yayınlandığı her dönemde izlenme rekorları kırmış ve oyuncularına, yönetmenine birçok ödül kazandırmıştır. Merve Girgin, bu ilk yapıtı ile çok uğraştığını ve bu şekilde geriye dönüt olmasından çok fazla memnuniyet duyduğunu açıkladı. Bu başarılı yapıtından sonra Fikrimin İnce Gülü dizisinde yönetmelik yapmıştır. Bu dizisi ile de birçok kitleye hitap etmiş ve başarısına başarı katmıştır. Daha sonra en az doktorlar kadar ünlü olan Lale Devri dizisi ile ekranlara dönmüştür.Lale Devri dizisi ile Merve Girgin çok sevilmiş ve birçok ödüle layık görülmüştür. Bu dizi de en çok izlenen diziler arasında yer almış be birçok kez izlenme rekorları kırmıştır.

Daha sonra yeni oyuncuları kadrosuna dahil edip Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy gibi önemli isimlerin yer aldığı Adını Feriha Koydum dizisi ile de kariyerinin zirvesine oturmayı başarmıştır.Bu dizi ile de fazlasıyla ün kazanmış ve bu camiada tanınan ve değer arz eden bir yönetmen olmaya hak kazanmıştır. Bu dizi ile de izlenme rekorları kırmış ve en çok izlemen diziler arasında olmayı başarmıştır.

Hazal Kaya Kimdir, Çağatay Ulusoy Kimdir

Bu dizilerden sonra Umutsuz Ev Kadınları ve Fatih adlı dizilerde de yönetmenlik yapmıştır. Bu dizilerle de ününe ün katmıştır. Son olarak da O hayat Benim adlı dizide görev almış ve bu dizide yönetmenlik yapmıştır. Bu dizisi ile de seyircilerin beğenisini kazanmıştır. Tüm bu başarılı çalışmaları ile Türkiye’de en çok tanınan yönetmenler arasına girmeyi başarmıştır. Merve Girgin bu alanda en çok aranan isimlerdendir.

Merve Girgin IMDB Sayfası: http://www.imdb.com/name/nm2540478/

 

Merve Girgin Foto Galeri

Yönetmenlik Yaptığı Projeler

 • 2016 Anne
 • 2015 Acil Servis
 • 2015 Utanmazlar
 • 2014 Güllerin Savaşı
 • 2014 O Hayat Benim
 • 2013 Fatih
 • 2012 Veda
 • 2011 Emir'in Yolu
 • 2011 Umutsuz Ev Kadınları
 • 2007 Fikrimin İnce Gülü
 • 2006 Doktorlar

Benzer Biyografiler

Suna Selen
Suna Selen
Oyuncu
Bülent Alkış
Bülent Alkış
Oyuncu
Deniz Uğur
Deniz Uğur
Oyuncu
Serkan Çayoğlu Kimdir?
Serkan Çayoğlu
Oyuncu
Gülenay Kalkan Vikipedi
Gülenay Kalkan
Oyuncu
Melda Arat
Melda Arat
Oyuncu

1 Yorum

 1. irem

  7 Ekim 2017 at 08:14

  gerizekalı manyak

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir