İlgini çekebilir

Hikmet Tuğsuz kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.05.2017 19:15
Merve Erdoğan

Merve Erdoğan Kimdir ?

Merve Erdoğan Biyografisi

22 Haziran 1991 tarihinde Niğde'de dünyaya gelmiş olan Merve Erdoğan, ekranlarda ilk olarak Bücür Cadı dizisinde canlandırdığı Zeliş karakteri ile tanınmıştır. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Merve Erdoğan ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Sadri Alışık Tiyatrosu'nda da eğitim almış ve kendisine kariyer olarak oyunculuğu seçmiştir.

Oyunculuk Kariyeri

Henüz çocukken rol aldığı Bücür Cadı dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Merve Erdoğan, bu diziden sonra eğitimine yönelmiş, Tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra yeniden ekranlara dönmüştür.

2005 yılında Büyük Buluşma adlı dizide rol alan Merve Erdoğan sonrasında Beşinci Boyut adlı dizide de rol almıştır. 2007 ile 2012 yılları arasında ise Fox TV'nin sevilen dizisi Arka Sıradakiler'de oynayan Merve Erdoğan, Bir Ömür Yetmez, Emret Komutanım ve Sevdaluk adlı yapımlarda da rol almıştır.

2017 sezonunda ATV ekranlarında yayınlanan Aşk ve Mavi adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Merve Erdoğan, bu dizide ise Gülizar karakterine hayat vermiştir. Ancak Aşk ve Mavi dizisi ekranlara erken veda edince, Merve Erdoğan çok kısa süren ekran suskunluğunu yeni bir dizi projesi ile bozmuştur.

Yine 2017 sezonunda ATV'de yayınlanan İkisini de Sevdim adlı diziye dahil olan oyuncu Merve Erdoğan, bu dizide Amine Gülşe, Burak Serdar Şanal  gibi oyuncularla birlikte rol almış, İkisini de Sevdim dizisinde Sema karakterine hayat vermiştir.

Merve Erdoğan Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Burcu Kıratlı Kimdir?
Burcu Kıratlı
Oyuncu
Amine Gülşe Kimdir?
Amine Gülşe
Oyuncu
Gülderen Güler
Gülderen Güler
Oyuncu
Özlem Yılmaz
Özlem Yılmaz
Oyuncu
Ayça Koptur Kimdir?
Ayça Koptur
Oyuncu
Mehmet Mehmedof
Mehmet Mehmedof
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.