Merve Akkaya Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.04.2017 16:59

Merve Akkaya Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Merve Akkaya
Memleketi
:
Almanya doğumlu.
Boyu
:
1.70 cm
Kilo
:
50
Saç Rengi
:
Siyah
Göz Rengi
:
Kahverengi
Mesleği
:
Oyuncu
Eğitim
:
Başkent İletişim Bilimleri Akademisi

Merve Akkaya Kimdir ?

Oyuncu Merve Akkaya Aslı İslamoğlu Agent & Management Ajansına bağlı çalışmaktadır. Almanya doğumludur. Boyu 1.70 cm'dir. 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim almış daha sonra oyunculuk merakından dolayı, Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde oyunculuk ve diksiyon üzerine 15 hafta kadar eğitim almıştır. 

Spora da oldukça ilgili olan Merve Akkaya, yüzme dalında altın madalya sahibidir. Ayrıca 3 yıl basketbol oynamış ve takım kaptanlığı yapmıştır. İngilizce ve Almanca dillerine ileri düzeyde hakimdir.

Merve Akkaya ekranlara ilk kez Arka Sokaklar dizisi ile çıkmıştır. Bu dizide hemşireyi canlandırmıştır. Ardından ATV ekranlarında yayınlanan Tatar Ramazan adlı dizide Ayşe'yi son olarak da Yeşil Deniz dizisinde Yakut karakterini canlandırmıştır.

İsimsizler Dizisi Heja Rolü

Merve Akkaya Kanal D'de yayınlanan İsimsizler dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Algı Eke, Uğur Güneş, Emel Dede gibi isimlerin de oyuncu kadrosunda yer aldığı İsimsizler adlı dizide rol alan Merve Akkaya, İsimsizler dizisinde Belediye Başkanı Heja rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Yer Aldığı Projeler

  • İsimsizler
  • Arka Sokaklar
  • Tatar Ramazan
  • Yeşil Deniz
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Merve Akkaya için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)