Mert Asker Kimdir? Biyografisi

Biyografi Güncellenme Tarihi: 18.10.2016 23:14

Mert Asker Hakkında Kısaca

Adı Soyadı
:
Mert Asker
Yaşı
:
1990 (27 Yaşında)
Saç Rengi
:
Siyah
Göz Rengi
:
Siyah
Eğitim
:
Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü
Meslek
:
Dizi ve Sinema Oyuncusu

Mert Asker Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Biyografisi ve Kısaca Hayatı

Günümüz televizyonlarının genç ve sempatik yüzlerinden birisi olarak dikkat çeken Mert Asker, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren birçok isimde olduğu gibi kendisini oyunculuk anlamında geliştiren Asker, başarılı öğrenim hayatının ardından yükseköğretim düzeyinde eğitimini de hayalini kurduğu meslek üzerine yapma yoluna gitmiştir.

Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü okuyan Mert Asker, sempatik kişiliği ile girdiği tüm ortamlarda en çok dikkat çeken isimlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Eğitimi esnasında da projelerde yer almak isteyen Asker, Sihirli Anahtar cast ajansı kadrosunda kendisine yer bulmuştur ve genç yaşına rağmen televizyon ekranlarında birkaç farklı proje ile kendisini gösterme şansına erişmiştir.

Mert Asker hali hazırda profesyonel oyunculuk eğitimleri almaya ve okul hayatını devam ettirmeye çalışmak ile birlikte önemli projeler içerisinde de yer almayı başardı. TRT ekranlarının en çok sevilen ve en çok izlenen dizi projelerinden birisi olan Yedi Güzel Adam dizisi kadrosunda ilk defa kendisini televizyon ekranlarında görme şansına sahip olduk. Dizide aynı zamanda Uraz Kaygılaroğlu, Baran Akbulut, Kemal Uçak, Mertcan Sevimli, Fatih Murat Teke, Çağdaş Tekin, Orhan Kanalp ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimler yer aldı.

Dizi, geçmişte de Türk Edebiyatı için 7 önemli ismi ve hayatını konu alan tarihi anlatan dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çekti. Nitekim izlenme rakamları ile dikkati çekerken Mert Asker için ilk profesyonel deneyim olarak da dikkat çekti.

Fox TV ekranlarında oynayan Sana Bir Sır Vereceğim dizisi kadrosunda da kendisine yer bulan Mert Asker, bu dizinin de sevilen yüzlerinden birisi olarak dikkat çekti. Dizinin kadrosunda Murat Han, Esra Ronabar, Ekin Koç ve Demet Özdemir gibi isimler yer alıyordu ve nitekim bu dizi birçok tanınmayan genç ismi televizyon ekranlarına kazandırdı. Nitekim Türk televizyonlarının ilk profesyonel fantastik dizilerinden birisi olarak da dikkat çekti.

Mert Asker, şimdilerde ise yine Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan Rüzgarın Kalbi dizisi kadrosunda da kendine yer buldu. Dizide Burak Serdar Şanal, Deniz Baysal, Ahmet Saraçoğlu, Ebru Aykaç, Funda Şirinkal, Batuhan Begimgil, Mehmetcan Mincinozlu ve Cezmi Baskın gibi usta isimler ile oynama fırsatına erişen Asker, kariyerini zaman içerisinde çok daha ileriye götürecek gibi görünüyor.

Yer Aldığı Diziler

  • Rüzgarın Kalbi - 2016 - Sadık
  • Yedi Güzel Adam - 2014 - Hakkı
  • Sudan Bıkmış Balıklar - 2012 - Kamil
  • Yalancı Bahar - 2011

Mert Asker için 1 Yorum

  • Aykut 19 Ekim 2017 - 01:41 Cevapla

    Ünlü tiyatrocu Alpay İzer’e çok benziyor!

Aşağıya yorumunuzu yazabilirsiniz

(Yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız mutlaka yazınız)

Benzer Biyografi Yazıları