İlgini çekebilir

Sinem Ergin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.11.2016 13:12
Meral Kaplan Kimdir?

Meral Kaplan Kanıoğlu Kimdir ?

Meral Kaplan Kanıoğlu Biyografisi

Meral Kaplan, 8 Nisan 1984 tarihinde Kırklareli Lüleburgaz mevkiinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren çok ciddi bir şekilde başarılı eğitim hayatı içerisinde olan ve insanlar ile ilişki kurmak üzerine bir meslek yapmak isteyen Kaplan, zaman içerisinde bu alana yönelik olarak bir üniversite kazanmıştır.

Kaplan, başarılı geçen lise hayatının ardından Trakya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nü kazandı ve buradan başarılı bir şekilde mezun oldu. Zaman içerisinde televizyona ve sinemaya karşı arkadaşlarının da desteği ile birlikte çok ciddi anlamda ilgi duymaya ve bu alana doğru eğilmeye başladı.

Öğrencilik yıllarında diksiyon ve spikerlik dersleri alarak bu alanda ilk ciddi adımlarını attı. Sonrasında ise özel tiyatro merkezlerine giderek oyunculuk eğitimleri de almıştır. Aldığı eğitimler ile birlikte kısa zaman içerisinde fark yaratmıştır. Kaplan, Turgay Tanülkü öğrencisi olarak da ayrıca dikkat çekmiştir. Güzelliği ile de fark yaratmıştır.

2002 YILINDA EN SON BABALAR DUYAR DİZİSİ İLE İLK DEFA GÖRÜNDÜ

Aldığı eğitimlerin ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde çok daha fazla ön plana çıkan Kaplan, ilk olarak 2002 yılında En Son Babalar Duyar dizisi ile birlikte izleyici karşısına çıkarak yeteneklerini sergileme şansına sahip oldu. Güzelliği ile dikkat çeken genç oyuncu, bu dizide Ayşegül Atik, Ali Erkazan, Ali Sunal ve Hatice Aslan gibi isimler ile birlikte yer alarak adından söz ettirmeyi de başarmıştır.

2006 YILINDA SEVDA ÇİÇEĞİ PROJESİ GELDİ

Zaman içerisinde oyunculuk yetenekleri ile ön plana çıkan ve projelerin aranılan isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çeken Meral Kaplan, 2006 yılında ise mükemmel kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken Sevda Çiçeği dizisi kadrosunda da yer alma başarısını gösterdi.

Daha yüksek mertebeli bir rol canlandırdı ve ön plana çıktı. Dizide kendisi ile birlikte Savaş Dinçel, Gökhan Özen, Pakize Suda ve Halit Akçatepe gibi isimlerde yer aldı. Dizi, beklenenden çok daha fazla ilgi gördü.

2007 YILI DÜŞ YAKAMDAN PROJESİNDE YER ALDI

Meral Kaplan, 2007 yılının ilk yarısında Hepsi 1 dizisi kadrosunda küçük bir rol aldı. Bu dizi, grup Hepsi için çekilen bir gençlik dizisi oldu ancak oyuncu bu dizi içerisinde beklenen kadar çok da büyük bir rol üstlenmedi.

Aynı sene içerisinde başlayan Düş Yakamdan dizisi kadrosunda ise kendisine yardımcı kadın oyuncu rolü edinmeyi başardı. Dizide aynı zamanda Şafak Sezer, Bülent Polat, Gül Onat gibi isimlerde yer aldı ancak aynı sene içerisinde noktalandı.

FOX TV SÜPER KULÜP SUNUCULUĞU YAPTI

Fox TV ekranlarının sevilen magazin programlarından birisi olan Süper Kulüp için çok uzun bir süre sunuculuk yaparak insanların ciddi anlamda tanıdığı isimlerden birisi olma başarısını da gösterdi. Zaman içerisinde bu projeden de ayrıldı.

2012 YILINDA BEYAZPERDEDE ÖN PLANDA YER ALDI

Tanınmasına ve güzelliği ile herkesin aklında yer etmesine rağmen çok fazla aranan bir isim olmamasının nedeni bilinmez ancak 2012 yılında Laz Vampir Tirakula filmi kadrosunda Mira karakterine hayat vererek başrol oynama şansına sahip oldu. Meral Kaplan, bu film projesinde Levent Sülün, Wilma Elles, Alp Korkmaz, Veysel Diker gibi isimler ile birlikte yer alma fırsatını yakaladı.

Meral Kaplan Kanıoğlu Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

 • 2012 Laz Vampir Tirakula - Mira
 • 2012 Ateşten Kağıtlar - Hayat
 • 2010 Gecekondu - Meral Kaplan
 • 2010 Kollama
 • 2009 Çılgın Kanal - Pelin
 • 2009 Adab-ı Muaşeret - Yeliz
 • 2008 Memur Muzaffer - Meral Kaplan
 • 2007 Kutsal Damacana
 • 2007 Hepsi 1 - Sevda Hanım
 • 2007 Düş Yakamdan
 • 2006 Yağmurdan Sonra - Gülçin
 • 2006 Sevda Çiçeği - Nazan
 • 2002 En Son Babalar Duyar

Benzer Biyografiler

Metin Coşkun Kimdir?
Metin Coşkun
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir