İlgini çekebilir

Kubilay Penbeklioğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 10:19
Meltem Yılmazkaya Kimdir?

Meltem Yılmazkaya Kimdir ?

Meltem Yılmazkaya Biyografisi

Meltem Yılmazkaya, 27 Kasım 1984 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Henüz çok küçük yaşlarında iken annesi ile babasının boşanması ona her anlamda sıkıntı yaşatsa da kendisini özellikle belli bir alana yoğunlaştırmayı başarmış ve küçük yaşlarından itibaren tiyatroya çok ciddi anlamda büyük bir şekilde ilgi duymuştur.

13 yaşından itibaren başladığı tiyatro oyunculuğu hayatına daha sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi kadrosuna girerek iki yıl boyunca kendisini burada çok daha ilerilere taşıdı. Sonrasında ise yükseköğretim hayatına tamamen burslu olarak kazandığı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne girerek devam etti ve başarılı bir şekilde buradan da mezun olmayı başardı.

İLK OLARAK 2009 YILINDA AİLE SAADETİ PROJESİ

Eğitim hayatında her anlamda başarı sağlayarak kendisini ileri taşımayı başaran ve ön plana çıkan Yılmazkaya, ilk dizi projesine Aile Saadeti dizisi ile çıktı ve bu anlamda ilk deneyimini edindi. Dizinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda Yetkin Dikinciler, Gülşah Şahin ve Engin Hepileri gibi isimler yer aldı ve uzun süre devam etti.

BENİM ANNEM BİR MELEK VE ŞEN YUVA PROJELERİ İLE ADINI DUYURDU

Komedi oyunculuğu için son derece uygun isimlerin başında gelen ve enteresan kişiliği ile de ön plana çıkan Yılmazkaya, 2009 yılında Benim Annem Bir Melek dizisi kadrosunda yer aldı ve Berivan karakterine hayat vererek yine adından söz ettirdi. Dizinin ustalar ile dolu kadrosunda Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu, Dolunay Soysert ve Ali Sunal gibi isimler yer aldı ve uzun süre devam etti.

Hemen ardından 2010 yılında ise Şen Yuva dizisi kadrosuna girerek burada yine çok ciddi anlamda patlama yaptı. Ceyda Düvenci, Levent Üzümcü, Altan Erkekli ve Alper Kul gibi isimler ile aynı sahneyi başardı ve adından sıklık ile söz ettirmeyi başardı.

2013 YILINDA ALDIRMA GÖNÜL PROJESİ

2013 yılında televizyon ekranlarının yine çok sevilen projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Aldırma Gönül dizisi kadrosuna girdi ve bu dizide Şahin Irmak, Tülin Özen, Çağlar Çorumlu gibi isimler ile birlikte yer alarak oyunculuk kariyerinin yine en ön planda olduğu dizilerinden birisinde yer alma başarısını gösterdi.

GÜLDÜR GÜLDÜR KADROSU YÜKSELİŞİ OLDU

BKM yapımlarından birisi olan ve hali hazırda da Türkiye’nin en çok izlenen programları içerisinde yer alan Güldür Güldür programının en çok sevilen oyuncularından birisi olarak ön plana çıkmayı başardı ve adından ciddi anlamda söz ettirdi.

Kadrosunda Aylin Kontente, Aziz Aslan, Doğa Rutkay, Onut Atilla, Onur Buldu gibi isimleri barındıran bu mükemmel yapımın olmazsa olmaz parçalarından birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

Meltem Yılmazkaya Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Dedemin Fişi (Sinema Filmi)
  • 2014 - Güldür Güldür
  • 2013 - Aldırma Gönül
  • 2012 - Aşkın Halleri
  • 2011 - 5'er 5'er
  • 2011 - Adım Bayram Bayram
  • 2010 - Şen Yuva
  • 2009 - Benim Annem Bir Melek
  • 2009 - Aile Saadeti

Benzer Biyografiler

Özge Borak Kimdir?
Özge Borak
Oyuncu
Derya Karadaş Kimdir?
Derya Karadaş
Oyuncu
Korhan Herduran
Oyuncu
Kıvanç Baran Arslan Kimdir?
Kıvanç Baran Arslan
Oyuncu
Doğan Akdoğan
Doğan Akdoğan
Oyuncu
Burak Topaloğlu Kimdir?
Burak Topaloğlu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir