İlgini çekebilir

Turgut Üregül kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 11.08.2017 20:33
Melike Öcalan Filmleri

Melike Öcalan Kimdir ?

Melike Öcalan Biyografisi

Yazımızı yazdığımız gün itibariyle yani 11 Ağustos 2017 tarihinde vizyona giren "Organik Aşk Hikayeleri" oyuncu kadrosunda yer alan başarılı oyuncu Melike Öcalan filimde başarılı performansıyla ilgi odağı olmuş gözüküyor. Organik Aşk Hikayeleri filminin konusuna gelirsek eğer; ilişkilerinin farklı aşamalarında bulunan ve görücü usulüyle tanışan 8 çiftin hikayesini izliyorsunuz. Melike Öcalan'da bu çiftlerden biri.

Eğer filmi izlemediyseniz fragmanı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 
Organik Aşk Hikayeleri Oyuncular: Gökhan Alkan Kimdir, Özge Gürel Kimdir, Sadi Celil Cengiz Kimdir, Berke Üzrek, Taylan Güner, Ceyda Kasabalı Kimdir, Furkan Kızılay Kimdir, İrem Helvacıoğlu Kimdir, Onur Özaydın Kimdir, Burak Sarımola , Merve Dizdar , Aslı Şahin , Derya Taşbaşı, Burak Türker

İstanbul doğumlu olan başarılı oyuncu 19 Kasım 1979'da İstanbul'da dünyaya geldi. Her ne kadar İstanbul'da dünyaya gelse de Annesi Arnavut göçmeni ve Babası Boşnak göçmeni. Eğitimine çok küçük yaşlarda başlayan Melike Öcalan daha 3 yaşındayken Yurdaer Doğulu Sanat Merkezi'nde bale eğitimleri almış. Çoğumuz hatırlamayacağız ama TV ekranlarında ki ilk deneyimi reklam Evin yağları reklamları oldu daha sonra bir çok Rama yağı reklamında da yer aldı. Toplam oynadığı reklam sayısı ise 100'e yakındır. Daha sadece 12 yaşındayken çocuk defilelerinde sunuculuk bile yapmıştır.

17 yaşındayken ise Genç TV'de çalışmaya başlamıştır. Şahsen benim 17 yaşındayken ne yaptığım konusunda hiç bir fikrim yok çünkü kayda değer bir başarım olmamıştı. Yani özetle gençlik yılları dolu dolu ve başarılı geçen bir oyuncumuz.

Melike Öcalan Eğitim Hayatı

Tabi genç yaşına rağmen bu kadar yoğun tempo arasında eğitimini aksatmak durumunda kaldı Melike Öcalan. Üniversite yıllarında Psikoloji bölümünü kazandı ve yarıda bıraktı daha sonra konservatuvar okudu fakat yine yarıda bırakmak durumunda kaldı. Tabi bu güzel performansları nasıl oluyor diyorsanız eğer hem kendi yeteneği hemde Müşfik Kenter, Yıldız Kenter ve Şükran Güngör'ün sahibi olduğu Akademi Kenter'de aldığı eğitimleri diye düşünüyorum.

Dizi, Film, Sunuculuk ve Her şey

Hepimiz hatırlamayacağız biliyorum ama 80 ve öncesi kuşakların hatırlayacağı bir zamanlar "Sabah Şekerleri" programı vardı. Evet evet Sabah Şekerleri hani Vatan Şaşmaz'ın popüler olduğu zamanlar evet 90 yıllarda Vatan Şaşmaz ile beraber "Sabah Şekerleri" programını sundular.

Ayrıca her ne kadar başarılı olamasa da 2008 yılında "Şarkı Söylemek Lazım" isimli yarışmaya Müslüm Gürses ile beraber katılmıştır. Her ne kadar yarışmada derece alamasalar da oyunculuğu kadar sesinin güzel olduğunu kanıtlamıştır. Bu arada merak edenler yada hatırlayamayanlar için yarışmayı  Asuman Krause - Özgür Özberk ikilisi kazanmıştı.

Şarkı Söylemek Lazım yarışmasından sonra 2009 yılında Haldun Dormen'den müzikal teklifi alan Melike Öcalan "Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu" müzikalinde yer aldı ve 2011 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde gösterime giren Pir Sultan Abdal oyununda yer almıştır.

Dolu dizgin devam eden Melike Öcalan 2012 yılında Antalya Televizyon Ödülleri törenini sundu. Ardında 2012-2013 yılları arasında Beyaz TV'de yayınlanan "Melike ile Yeni Baştan" programını sundu.

"Melike ile Yeni Baştan" programını hatırlamayanlar aşağıdaki videoyu izleyince eminim hatırlayacaktır.  Zamanında TV ekranlarında meşhur olan kavgalara Beyaz TV'de canlı yayında yaşanan kavgada dahil olmuştu.

İlk sinema filmi deneyimi 2010 yılında çekilen "Kukuriku - Kadın Krallığı" filminde oynadığı Perihan karakteri olmuştur. Bir sonraki ise 2014 yılında çekilen "Gulyabani" filmi olmuştur. Son olarak ise yazının başında bahsettiğimiz 2017 yılında çekilen "Organik Aşk Hikayeleri" filmi.
Direk olay 100 civarında reklam, sunuculuk, diziler, filmler gerçekten de 38 yıllık hayatında bir çok projeye imza atmasına rağmen beklenen patlamayı yapabildiğini pek söyleyemeyiz. Umarız "Organik Aşk Hikayeleri" filminde ki başarılı performansından sonra beklenen ilgiliyi yakalayacaktır.

Başarılı oyuncu Melike Öcalan için ayrı bir başlık açmak istiyorum bir zamanlar beğenerek izlediğim ve içinde bir çok başarılı oyuncuyu barındıran "Kahve Bahane" mini dizisi. Tam bu dizi Türkiye'de ayrı bir kafa yaratacak derken tutmamıştı. Melike Öcalan işte bu dizide Aslı karakterini canlandırmıştır.

Kırmayın şu garibi bir videoya göz atın güzel değil mi gerçekten. Evet bu arada o adam Halil Sezai =)

 
1997 yılında Suat Suna ile evlenen Melike Öcalan 11 yıllık evliliklerinin ardından 2008 yılında boşanmıştır. 
 
Melike Öcalan İnstagram adresi: instagram.com/melikeocalan
Melike Öcalan Foto Galeri

Dizi ve Filmleri

 • Sinema Filmi - 2017 - Organik Aşk Hikayeleri
 • Sinema Filmi - 2014 - Gulyabani (Aslı)
 • TV Dizisi - 2012 - Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam
 • Sinema Filmi - 2010 - Kukuriku - Kadın Krallığı (Perihan)
 • TV Dizisi - 2009 - Kahve Bahane (Aslı)
 • TV Dizisi - 2007 - Kelebek Çıkmazı (Şeyda)
 • TV Dizisi - 2007 - Kaptan (Pelin)
 • TV Dizisi - 2006 - Doktorlar
 • TV Dizisi - 2005 - Ev Hapsi (Dilek)
 • TV Dizisi - 2002 - Reyting Hamdi
 • TV Dizisi - 2000 - Üvey Baba (Avukat Özlem)
 • TV Dizisi - 1998 - Karambol Kamil
 • TV Dizisi - 1998 - Erguvan Yılları (Ayfer)

Benzer Biyografiler

Merve Sevi
Merve Sevi
Oyuncu
Suna Selen
Suna Selen
Oyuncu
Öner Erkan Biyografi
Öner Erkan
Oyuncu
Damla Ersubaşı
Damla Ersubaşı
Oyuncu
Merve Girgin Kimdir
Merve Girgin
Yönetmen
Selin Ortaçlı
Selin Ortaçlı
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir