İlgini çekebilir

Didem Soydan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.01.2018 04:43
Melike İpek Yalova Kimdir?

Melike İpek Yalova Kimdir ?

Melike İpek Yalova Biyografisi

Kanal D yepyeni bir dizi ile 2018 yılına damga vuracak. Yeni çıkacak olan dizinin adı ''İnsanlık Suçu'' olacak. Melike İpek Yalova bu dizide ''Cevher'' karakterine can verecek. Peki merak konusu olan ''Melike İpek Yalova kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Boyu ve kilosu kaç? Sevgilisi var mı, varsa sevgilisi kim? İşte tüm bu sorularınızın cevabını yazımızda bulabileceksiniz. Öncelikle Melike İpek Yalova'nın biyografisini, nerede doğduğunu ve kısaca hayatı hakkında topladığımız bilgileri sizlere aktaralım. Daha sonra oynadığı dizileri ve özel hayatıyla ilgili bir kaç bilgiyi sizlere verelim.

Melike İpek Yalova Kimdir?

29 Mayıs 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 57'nci hükumet dönemi eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova, öz babasıdır. Üniversite eğitimini Ankara'da bulunmakta olan Bilkent Üniversitesi Ulusalararası İlişkiler Bölümü'nü okuyarak tamamlamış ve buradan mezun olmuştur. Eğitim hayatına 1303 yılında, çok köklü bir tarihe sahip olan Roma La Sapienza Üniversitesi'nde devam etmiştir.

Kameralar karşısına geçişi

Çok yakın bir arkadaşıyla birlikte balıkçıya gittiklerini söyleyen Yalova, bulundukları mekanda Mehmet Günsur, Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı Nermin Eroğlu ve bir çok ünlü ismi ortaya çıkartan rahmetli Meral Okay'ın da orada olmaları ile başlamıştır. Meral Oktay, Melek Yalova'nın yanına gelerek ne iş yaptığını bilmediğini fakat onu dizi için gözüne kestirdiğini söylemiş ve kartını bırakmıştır.

İşte bu tesadüf onu ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde ''Kastilya Prensesi Isabella'' karakteriyle ekranlarda seyircilerle buluşturmuştur. Güzelliğiyle Türkan Şoray'a benzetilmektedir. 1.56 boyunda ki güzel oyuncu, sonraki projesinde ekranların en çok izlenenlerinden ''Kara Dayı'' adlı dizide ''Ayten'' karakterini canlandırmıştır.

2018 Yılı Yeni Projesi

Kanal D ekranlarında henüz ne zaman yayınlanacağı netlik kazanmayan fakat oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken ''İnsanlık Suçu'' adlı dizide ''Cevher'' rolüyle karşımızda olacak.  

ATV kanalında ekranlara gelen ''Karadayı'' adlı dizide ''Ayten'' içerikli bir kare...

 

 

 

 

Melike İpek Yalova Foto Galeri

Son Oynadığı Dizi

Benzer Biyografiler

Ayşe Akın
Oyuncu
Gİzem Karaca Kimdir?
Gizem Karaca
Oyuncu
Kaan Yıldırım Kimdir?
Kaan Yıldırım
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.