Melania Trump

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:12
Melania Trump

Melania Trump Kimdir?

Adı Soyadı
:
Melania Trump
Yaşı
:
46 (26 Nisan 1970)
Boy
:
1.80 cm
Kilo
:
58 kg
Göz Rengi
:
Mavi
Saç Rengi
:
Kumral
Meslek
:
Model, Mücevher Tasarımcısı
İlişki Durumu
:
ABD Başkanı Donald Trump ile evli

Melania Trump Hakkında

  • 1970 Yugoslavya doğumlu
  • Modellik geçmişi vardır
  • 2005 yılında Donald Trump ile evlenmiştir.
  • Mücevher Tasarımcılığı yapmaktadır.
  • Donald Trump'ın ABD Başkanı seçilmesiyle (Kasım 2016) ABD'nin yeni first ladysi olmuştur.

Melania Trump Biyografi

ABD 'nin yeni başkanı seçilmesiyle olay olan Donald Trump'ın eski model ve yeni mücevher tasarımcısı olan eşi Melania Trump 1970 yılında Yugoslavya'da dünyaya gelmiştir. Yugoslavya'da tasarım ve fotoğrafçılık üzerine eğitim alan Melania Trump, 2001 senesinde Amerika'ya göç etmiş ve 2006'da da ABD vatandaşlığına geçmiştir.

Genç yaşlarda modellik kariyerine başlayan Melania Trump, 1992'de katıldığı bir modellik yarışmasında 2. olmuştur. Yarışmadan sonra üniversite eğitimini bırakan Melania, modellik üzerine yoğunlaşmış ve Milano, Paris gibi modanın kalbinin attığı şehirlerde modellik yapmıştır.

Melania Trump'ın eşi Donald Trump ile tanışması ise ikilinin ortak katıldığı bir partide gerçekleşmiştir. Melania'yı bu partide gören ve dikkatini üzerinden alamayan Donald Trump kendisine tanışmayı teklif etmiş ve ilişkileri git gide ilerleyip 2005 yılında evliliğe dönüşmüştür. Donald Trump ve Melania Trump çiftinin bu evlilikten Barron Trump adında bir çocukları vardır. 

Donald Trump'ın 8 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen ABD Başkanlık Seçimlerini kazanması sonucu Melania Trump da Amerika'nın yeni First Lady'si ünvanını almıştır. 

Benzer Biyografi Yazıları
Melania Trump yer aldığı , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)