İlgini çekebilir

Işıl Reçber kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 08:37
Mehmet Korhan Fırat Kimdir?

Mehmet Korhan Fırat Kimdir ?

Mehmet Korhan Fırat Biyografisi

Mehmet Korhan Fırat, 26 Ağustos 1988 tarihinde Erzincan şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa ciddi anlamda merak salan ve bu anlamda kendisini geliştirme yoluna giderek somut adımlar atan Fırat, lise yıllarındaki başarısının ardından hızlı bir şekilde oyunculuk için adımlar atmıştır.

Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan ve okulunun hemen ardından tiyatro sahnelerinde kendisini göstermeye başlayan Mehmet Korhan Fırat, oyunculuk yetenekleri ile birlikte yine herkesi kendisine hayran bırakmış ve dizi yapımcılarının da dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştır. Bir dönem internet üzerinde de en çok konuşulan isimlerden birisi olarak da dikkat çekmiştir.

ŞEFKAT TEPE DİZİSİ İLE ÜLKEMİZ GENELİNDE TANINDI

Bir dönem Samanyolu TV ekranlarının en çok izlenen ve ülkemiz genelinde popüler hale gelmiş olan dizi projelerinden birisi Şefkat Tepe dizisinin kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çekiyor. Dizide keskin nişancı Şahin karakteri ile kısa zaman içerisinde adından söz ettirmiştir. Kendisi ile birlikte projede aynı zamanda Mert Kılıç, Devran Küçük, Merve Akaydın gibi isimler yer almıştır ve dizi uzun süre en sevilenler arasında yer almıştır.

EKİP 1 DİZİSİNDE DE YER ALDI

Bir dönem adından ciddi anlamda söz ettiren Ekip 1 dizisinin kadrosunda da yer alarak yine adından söz ettiren oyunculardan birisi olarak dikkat çekmiştir. Orhan Bıyıklı, Serkan Kuru, Murat Parasayar ve Engin Yüksel gibi isimlerin yer aldığı proje uzun bir süre devam etmiş ve sonrasında final vermek durumunda kalmıştır.

2017 YILINDA SAVAŞÇI DİZİSİNİN KADROSUNDA BAŞROL OYUNCUSU OLARAK YER ALMIŞTIR

savaşçı dizisi

Bundan önceki süreçte genellikle ikinci sınıf kanallardaki dizi projelerinde yer alan ancak buna rağmen oyunculuk yetenekleri, yakışıklılığı ya da bu gibi diğer detaylar ile adından söz ettiren Mehmet Korhan Fırat, 2017 yılının en iddialı dizi projelerinden birisi olan Savaşçı dizisi kadrosunda yer almıştır. Askeri bir dizi projesi olarak proje yine adından söz ettirmiştir. Dizinin kadrosunda Berk Oktay, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimlerde yer almıştır.

Mehmet Korhan Fırat Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Fırat Albayram
Fırat Albayram
Oyuncu
Engin benli Kimdir ?
Engin Benli
Oyuncu
Ufuk Bayraktar
Ufuk Bayraktar
Oyuncu
Ali Tarık Fındık
Ali Tarık Fındık
Oyuncu
Alican Albayrak
Alican Albayrak
Oyuncu
Melissa Yıldırımer
Melissa Yıldırımer
Oyuncu

2 Yorum

 1. Lacyn 8 B

  25 Mart 2020 at 16:01

  Mehmet Korhan Firat abi yorumumu gorduysen rica etsem cevaplarmisin lutfen ben seni sungurlar dizisinden taniyorum senin ve butun sungurlar dizisi oyuncularinin hayraniyim sen cok seviyorum abicim
  Benim ismim Laçyn ben Turkmenistanliyim

  Reply
 2. LACYN 8 B

  13 Ocak 2020 at 17:57

  Mehmet Korhan Firat ben senin en buyuk hayraninim seni cok seviyorum ben seni sefkat tepe filminden taniyorum sena nisan alip ates edigin an dua ediyorsun ya iste ozaman sana hayran oldum ve sen cok yakisiklisin senin hayraninim

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.