İlgini çekebilir

Doğan Can Sarıkaya kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 18.06.2017 15:22
Mehmet Günsür (Fi Dizisi Deniz) Vikipedi

Mehmet Günsür Kimdir ?

Mehmet Günsür Biyografisi

Mehmet Günsür kimdir? 8 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul ilinde doğdu. Kendisinden 7 yaş büyük bir ablası vardır. Annesi Sibel Günsür, bir öğretim görevlisi ve babası Teoman Günsür ise kuantum fizikçisiydi.

Mehmet Günsür, çok küçük yaşta sporla ilgilenmeye başlayarak Yüzme, kayak ve tenis gibi pek çok farklı spor dalıyla uğraştı. 4 yaşındayken Tenis alanında profesyonel oyuncu olmayı başardı. İstanbul’da İtalyan Lisesi’nde okudu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Reklamcılık bölümünü kazandı. Bu bölümü başarılı bir şekilde bitirmesine rağmen bu alanda hiç çalışmadı. Kendi müzik grubunu kurarak yıllar boyunca çeşitli konserler düzenledi. Ayrıca Üniversiteden sonra bir restoranın 4 yıl işletmeciliğini yaptı. Oyunculuk eğitimini 25 yaşında almasına rağmen bu sektörde çalışmaya çocuk yaşlarda başladı.

Mehmet Günsür, ilk kez 7 yaşındayken ‘sana’ markasının reklam filminde yer alarak oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra Coca Cola, Mavi Jeans ve Hotiç gibi ünlü markalarla çalışarak reklam ve kataloglarda yer aldı. Daha sonra birçok farklı dizi ve filmde yer alan oyuncu günümüzde oldukça başarılı bir kariyere sahiptir. 2006 yılında İtalyan yönetmen Katerina Mongio ile evlenen Günsür’ün 3 çocuğu vardır.

Mehmet Günsür Dizileri

Günümüzde en çok sevilen ve en çok tanınan oyuncuların en başında gelen Mehmet Günsür, profesyonel oyunculuk kariyerine 1988 yılında TRT Kanalı’nda yayınlanan ‘Geçmiş Bahar Mimozaları’ isimli diziyle başladı. Bu dizide ailenin en küçük oğlu Sabih rolünü canlandırdı. Bu dizide Rutkay Aziz, Filiz Akın ve Müşfik Kenter gibi usta oyuncularla çalışan Günsür kendini geliştirme olanağı yakaladı. Bu diziden sonra oyunculuğa bir süre ara verdi. Daha sonra 1998 tarihinde Star TV Kanalında yayınlanan ‘Sır Dosyası’ isimli dizide yer aldı. Bu dizide çaylak dedektif rolünde oynadı.

 2003 yılında ATV Kanalı’nda yayınlanan ‘Pilli Bebek’ isimli dizide görüldü. 2004 yılında yer aldığı ‘Kasırga İnsanları’ ve 2005 yılında oynadığı ‘Beyaz Gelincik’ isimli yapımlar kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Bu yapımlar sayesinde büyük bir hayran kitlesi oluştu. Günsür, bir süre ailesi ile birlikte İtalya’da yaşadı. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinden teklif alınca Türkiye’ye döndü. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’yı canlandıran Günsur. Oynadığı rol senaryo gereği ölünce 12 Şubat 2014 tarihinde diziden ayrıldı. Şu anda online bir platform olan Puhu TV’nin Fi dizisinde yer alan Günsür, oldukça büyük bir ilgi görmektedir.

Mehmet Günsür Filmleri

 Birçok farklı filmde yer alan Mehmet Günsür’ün oynadığı ilk film 1997 yılında yer aldığı ve Ferzan Özpetek’in yapımı olan ‘Hamam’ isimli filmdir. Bu filmdeki başarısından dolayı 1998 yılında İtalya Tiyatro’sundan bir teklif aldı. Mehmet Günsür, bu teklifi kabul ederek 4 yıl boyunca İtalya Tiyatrosu ile turne yaptı. Daha sonra 200 yılında ‘Hayal Kurma Oyunları’ isimli filmde oynadı. Çeşitli İtalyan yapımlarında yer aldı. 2003 yılında ‘O Şimdi Asker’ filminde alkolik bir genç rolünü canlandırdı. Bundan sonrada ‘Anlat İstanbul’ isimli filmde fotoğrafçı rolünü canlandırdı.

2007 yılında ‘Fall Down Dead’ isimli yabancı yapımında yer aldı. 2011 yılında ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ isimli filmde oynadığı rol ile oldukça büyük bir beğeni kazandı. Daha sonra 2014 yılında ‘Unutursam Fısılda’ isimli yapımda ki rolüyle aynı başarıyı devam ettirdi.

Mehmet Günsür Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Fi
 • İstanbul Kırmızısı
 • Unutursam Fısılda
 • Muhteşem Yüzyıl
 • Aşk Tesadüfleri Sever
 • Beyaz Gelincik
 • Hamam
 • Anlat İstanbul
 • İtalyan
 • O Şimdi Asker
 • Kasırga İnsanları
 • Bıçak Sırtı
 • Geçmiş Bahar Mimozaları
 • Ses
 • Sır Dosyası

Benzer Biyografiler

Nur Fettahoğlu
Nur Fettahoğlu
Oyuncu
Azra Kohen
Azra Kohen
Yazar
Nesrin Cavadzade Kimdir?
Nesrin Cavadzade
Oyuncu
Emir Benderlioğlu
Emir Benderlioğlu
Oyuncu
Armağan Oğuz Fi Göksel
Armağan Oğuz
Oyuncu
Müjgan Ferhan Şensoy
Müjgan Ferhan Şensoy
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir