İlgini çekebilir

Demet Özdemir kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 23.10.2017 12:41

Levent Can Foto Galeri

Vatanım Sensin Filipos ( Levent Can ) Oynadığı Diziler
Vatanım Sensin Filipos ( Levent Can ) Oynadığı Diziler

İçimdeki Fırtına, Kurtlar Vadisi Pusu gibi dizilerde oynadı.

Levent Can, 23 Ağustos 1971 tarihinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren henüz okul dönemlerinde tiyatro ve oyunculuk konularına karşı çok ciddi anlamda ilgili olan ve zaman içerisinde kendisini bu yöne doğru geliştirme eğilimi içerisine giren Levent Can, eğitim hayatında da çok aşırı derecede başarılı bir kişilik değildi.

Zaman içerisinde okulu bittikten sonra kendi döneminin en iyi kurumlarından birisi olan Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu kadrosuna girerek burada profesyonel oyunculuk eğitimleri almış ve tiyatro sahnelerinde başlayarak kariyeri için ilk ciddi adımlarını somut olarak atma yoluna gitmiştir. Zaman içerisinde dizi ve filmlerde yer almaya da başlamıştır.

1991 YILINDA AİLE BAĞLARI DİZİSİ İLE PROFESYONEL KARİYERİNE BAŞLADI

Seneler 1991 olduğunda oyunculuk eğitimleri ve tiyatro konusunda kendisini sürekli geliştiren isimlerden birisi olan Levent Can, o dönemin sevilen TRT projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Aile Bağları dizisi kadrosuna girmiş ve kendisini ilk defa bu dizide göstermiştir. Dizinin kadrosunda Meral Zeren, Cezmi Baskın, Suzan Aksoy gibi isimler yer almış ancak 7 bölüm çekilmiştir.

2006 YILINDA SIRÇA KÖŞK DİZİSİ KADROSUNA GİRMİŞTİR

Arada geçen zaman dilimi içerisinde birçok farklı dizi projesi içerisinde yer alan ve kendisini geliştiren Levent Can, karizması ile birlikte zaman içerisinde en çok aranan ve araştırılan isimlerden birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Sırça Köşk dizisinde Ece Uslu, Uğur Çavuşoğlu, Hakan Eratik ve Ali İpin gibi isimler ile birlikte yer alma fırsatını yakalamıştır.

2007 YILINDA KAVAK YELLERİ PROJESİNDE DE YER ALDI

2007 yılı geldiğinde döneminin en çok sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Kavak Yelleri dizisi kadrosuna girmiş ve bu anlamda da ön plana çıkan oyunculuğu ile dikkatleri çekmiştir. Dizinin kadrosunda Pelin Karahan, Sarp Apak, Aslı Enver ve Ceren Moray gibi isimler yer almış ve 5 sezon devam etmiştir.

2009 YILINDA EZEL KADROSUNDA DAHA DA FAZLA ÖN PLANA ÇIKTI

Seneler 2009 yılını gösterdiğinde ise yine döneminin en çok sevilen ve beğenilen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Ezel dizisi kadrosunda kendisine yer bulmuş ve herkes tarafından tanınmıştır. Dizinin kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ, Cansu Dere, Tuncel Kurtiz gibi isimler yer almış ve sevilen bir proje olmuştur.

2014 YILINDA KURTLAR VADİSİ PUSU DİZİNE GİRDİ

Enteresan kişiliği ve usta oyunculuğu ile birlikte yapımcıların da çok ciddi anlamda dikkatini üzerine çeken Levent Can, 2014 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisi kadrosunda da boy gösterebilme şansına sahip olmuştur. Necati Şaşmaz, Cahit Kayaoğlu gibi isimler ile birlikte dizinin en farklı karakterlerinden birisi olarak dikkat çekmiştir.

2017 YILINDA İÇİMDEKİ FIRTINA BAŞROLÜ GELDİ

Seneler 2017 olduğunda ise döneminin en iddialı ve en çok sevilen projelerinden birisi olan İçimdeki Fırtına dizisi kadrosuna girerek bu dizide başrol oyuncularından birisi olma fırsatını yakalayarak ön plana çıkmıştır. Dizinin diğer oyuncuları arasında Yusuf Çim, Merve Boluğur, Gizem Karaca ve Mehmet Özgür gibi isimler de yer almıştır.

LEVENT CAN VATANIM SENSİN DİZİSİ FİLİPOS ROLÜNDE!

Başarılı oyuncu Levent Can, ekranların sevilen yapımlarından biri olan ve izlenme rekorları kırarak seyirciyi ekrana kilitleyen Vatanım Sensin dizisinde Filipos rolünde yer almıştır.

Kanal D'nin sevilen dizisi Vatanım Sensin'e yeni sezonda dahil olan Levent Can, başarılı oyunculuk performansı ile yine göz doldurmuştur.

Vatanım Sensin Yeni Sezon Oyuncuları: Mert Kurdal, Berker Güven, Ufuk Bayraktar

Levent Can Kişisel Bilgiler

Levent Can Kaç Yaşında?Levent Can 23.08.1971 doğumlu ve 45 yaşındadır.
Levent Can'ın Boyu Kaç?Levent Can 1.79 cm'dir.
Levent Can'ın Burcu Nedir?Levent Can başak burcudur.

Levent Can Dizileri

 • 2017 - Vatanım Sensin
 • 2017 - İçimdeki Fırtına
 • 2014 - Kurtlar Vadisi Pusu
 • 2012 - Son
 • 2009 - Hicran Yarası
 • 2009 - Ezel
 • 2008 - Emret Komutanım
 • 2007 - Kavak Yelleri
 • 2007 - Zeliha'nın Gözleri
 • 2006 - Sırça Köşk
 • 2005 - Rüzgarlı Bahçe
 • 2005 - Kısmet Değilmiş
 • 2004 - Ah Be İstanbul
 • 2004 - Aynalar
 • 2002 - Bir Tatlı Huzur
 • 2000 - Beyoğlu Rüyası
 • 1991 - Aile Bağları

Benzer Biyografi Yazıları

Şebnem Hassanisoughi Kimdir?
Şebnem Hassanisoughi
Oyuncu
Batuhan Güney Kimdir?
Batuhan Güney
Oyuncu
Gürol Güngör
Gürol Güngör
Oyuncu
Hüseyin Avni Danyal Kimdir?
Hüseyin Avni Danyal
Oyuncu
Erdinç Gülener
Erdinç Gülener
Oyuncu
Demet Evgar
Demet Evgar
Oyuncu

İçimdeki Fırtına, Kurtlar Vadisi Pusu, Vatanım Sensin, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir