İlgini çekebilir

Semra Karabaş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.04.2018 18:41

İzzet Yıldızhan Kimdir ?

İzzet Yıldızhan Biyografisi

İzzet Yıldızhan, 1 Nisan 1963 tarihinde Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Sinek köyünde dünyaya gelmiştir. Babasını henüz 1.5 yaşında iken kaybetmiştir. 14 kardeşi ve kendisi ile birlikte 17 kişilik bir aile olan İzzet Yıldızhan, çocukluk yaşlarından itibaren zor günler geçirmiştir. 

İzzet Yıldızhan'ın Müzik İle Tanışması

İzzet Yıldızhan, 3 evlilik yaptı ve bu evliliklerinden toplamda 9 çocuğu oldu. Adana'da çocuk yaşlarda pamuk toplama işine giderken zor günlerin biteceği ilk an, Ankara'da gazinolara girmesi ile değişti. Annesi Suriye Zelal eşini kaybettikten sonra 15 çocuğa tek başına bakmıştır ve İzzet Yıldızhan'da bunlardan birisidir. 

Kardeşleri arasında en küçük olan kişi İzzet Yıldızhan, müzik ile ilk olarak Ankara'da bir kebapçıda başlamıştır. Ankara'da meşhur pavyonlarda sahnelere çıkarak geçimini sağlamaya başlamış ve daha sonra albümlerini çıkartarak zor günleri arkasında bırakmayı başarmıştır. 

İlk Okul Eğitimi Bile Almadı

İzzet Yıldızhan, onca kardeşi ile zor şartlarda geçim sağlamaya çalışırken okulunu nasıl okuyabilirdi ki? 15 kardeş, anneleri tek başına, ne yapabilirdi? Kendisi okuyamadı, ama çocuklarının eğitimi için şuanda elinden geleni yapıyor. Çocukları İngiltere ve ABD'de eğitim almaktadır.

[caption id="attachment_28512" align="aligncenter" width="590"]İzzet Yıldızhan'ın Kaç Çocuğu Var? İzzet Yıldızhan'ın Kaç Çocuğu Var?[/caption]

3 evliliğinden 9 çocuğu olan İzzet Yıldızhan, ilk evliliğini 1992 yılında Nilüfer hanım ile yapmış ve bu evliliğinden Veysel Efe,  Ali Yuşa, Mustafa adında 3 erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. 24 yıl evlilik yaşadığı diğer isim ise Nilgün  hanım oldu. Nilgün hanım ile olan evliliğinde 5 çocuğu daha dünyaya geldi. Suriye asıllı Gizem hanım ile yaptığı son evlilikten ise bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

İzzet Yıldızhan, hiçbir eşiyle resmi nikah yaptırmamıştır. 

İzzet Yıldızhan Foto Galeri

Evlilikleri

  • Nilüfer hanım (İlk evliliği)
  • Nilgün hanım (ikinci evliliği)
  • Gizem hanım (son evliliği)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir